موضوعات
گیلان

فراخوان بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

نویسنده:
سرپرست كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گیلان گفت: فراخوان بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در سه بخش قصه‌گویی، مقاله‌نویسی و داستان‌نویسی جشنواره رضوی منتشر شد...
1396/05/22
سرپرست كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گیلان گفت: فراخوان بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در سه بخش قصه‌گویی، مقاله‌نویسی و داستان‌نویسی جشنواره رضوی منتشر شد.
ضیایی در گفت‌وگو با ایسنا، در‌خصوص فراخوان بیستمین جشنواره قصه‌گویی كانون‌ گفت: مربیان، قصه‌گویان آزاد، پژوهش‌گران و نویسندگان فرصت دارند با توجه به زمان تعیین‌شده در هر بخش، برای ارسال آثار خود اقدام كنند.
وی افزود: بر این اساس محورهای بخش قصه‌گویی، «قصه‌گویی آزاد» با درون‌مایه آموزشی‌ تربیتی (ویژه قصه‌گویان ایرانی و خارجی)، «رضوی» (ویژه قصه‌گویان ایرانی) و «ادبیات عامه و فولكلور ‌ـ شاهنامه و...» (ویژه قصه‌گویان ایرانی) اعلام  شده است.
ضیایی‌ ادامه داد: مربیان فرهنگی، هنری و ادبی مراكز فرهنگی ثابت، سیار و پستی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، قصه‌گویان آزاد (روحانیون، معلمان، دانشجویان، اولیای تربیتی، كاركنان ستادی كانون، مادران و پدران و...)، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، نوجوانان (14 تا 17 سال) و علاقه‌مندان به قصه‌گویی از سایر كشورها می‌توانند در این بخش از جشنواره شركت كنند.
وی یادآوری كرد: انتخاب قصه مناسب، پرداخت قصه، بهره‌مندی از فنون قصه‌گویی و به‌كارگیری لحن و كلام قصه‌گویی ضروری است و برندگان پس از انتخاب در منطقه و استان به مسابقه اصلی راه خواهند یافت و می‌توانند در بخش‌های ملی، بین‌المللی، رضوی، نوجوانان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و فراگیر به رقابت بپردازند.
وی گفت: مهلت ارسال لوح فشرده جشنواره قصه‌گویی به دبیرخانه‌های استانی مستقر در اداره‌‌كل كانون استان‌ روز 5 شهریور 1396 تعیین شده است.
ضیایی اظهار كرد: دبیرخانه بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در بخش مقاله‌نویسی نیز از علاقه‌مندان دعوت كرده است تا به پژوهش در موضوع‌های استفاده از زبان در قصه‌گویی، قصه‌گویی و رشد مهارت‌های اجتماعی در كودكان و نوجوانان، قصه‌گویی و تربیت دینی در كودكان و نوجوانان، كاركردهای روان‌شناختی قصه‌گویی در دنیای كودكان، قصه‌گویی در دنیای دیجیتال و چگونگی بازنویسی داستان‌های دینی برای قصه‌گویی بپردازند.
سرپرست كانون گیلان اضافه كرد: تمام علاقه‌مندان اعم از نویسندگان، پژوهشگران، مربیان، معلمان، استادان، دانشجویان، اولیای تربیتی و... می‌توانند در این بخش شركت كنند.
وی با بیان اینكه هیأت داوران این بخش تنها آثاری را بررسی می‌كنند كه علمی پژوهشی، علمی‌ ترویجی و تحقیقی پژوهشی باشند، تصریح كرد: بر اساس این فراخوان علاقه‌مندان به شركت در بخش داستان‌نویسی با گروه سنی18 سال به بالا (مربیان، نویسندگان، دانشجویان، اولیای تربیتی، والدین و فرهیختگان حوزه ادبیات كودك و نوجوان و...) نیز باید آثاری را با موضوع «فرهنگ رضوی، سیره امام رضا(ع)» خلق و تا 29 مرداد 1396 به دبیرخانه استانی مستقر در اداره‌ كل كانون استان‌ گیلان ارسال كنند.
وی گفت: جوایز برگزیدگان همزمان با مراسم پایانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام در سال آینده اهدا خواهد شد.
علاقه‌مندان می‌توانند شرایط شركت و‌گاه‌شمار هر بخش را به‌طور جداگانه با مراجعه به پایگاه خبری كانون به نشانی www.kanoonnews.ir دریافت كنند یا با شماره‌های 33461660‌ـ 013 و 33461665‌ـ 013 تماس بگیرند. همچنین می‌توانند مقاله‌ها و داستان‌های خود را به نشانی الكترونیكی ghesgilan@gimail.com دبیرخانه استانی جشنواره ارسال  كنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code