موضوعات
گیلان

صید ماهی امسال زودتر آغاز می‌شود

نویسنده:
با درخواست استاندار گیلان، فصل صید ماهیان استخوانی در دریای خزر امسال زودتر شروع می‌شود.
1395/07/10
به گزارش روابط عمومی استانداری «محمدعلی نجفی» در پایان دیدار با رئیس سازمان شیلات كشور در حاشیه سمینار مشترك آبزی‌پروری ایران و نروژ گفت: بر اساس توافقی كه در این دیدار انجام شد، فصل صید ماهیان استخوانی امسال 3 روز زودتر در گیلان شروع می‌شود.
 وی با بیان اینكه هرسال صید ماهیان استخوانی از 20 مهر آغاز می‌شد، گفت: امسال 51 پره صیادی با حدود 4 هزار صیاد سختكوش، فعالیتشان را در آب‌های ساحلی گیلان از 17 مهر آغاز می‌كنند.
پیش بینی می‌شود امسال حدود 4 هزار تن انواع ماهیان استخوانی در حدود 300 كیلومتر آب‌های ساحلی استان از آستارا تا چابكسر صید شود.

تصویب توزیع بودجه 78 میلیارد تومانی عمرانی رشت
در هفتمین ماه از امسال همزمان با آغاز بارندگی و شرایط نامساعد جوی در گیلان توزیع بودجه عمرانی 78/3 میلیارد تومانی بین اداره‌های شهرستان رشت تصویب شد.
به گزارش فارس، جلسه كمیته برنامه‌ریزی تصویب نهایی توزیع اعتبارات این شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.
فرماندار رشت در این جلسه به عملكرد دولت‌ها مناسب با شرایط و موقعیت كشور اشاره كرد و افزود: دولت بسیاری از مسائل بین‌المللی و داخلی را محقق كرده است و به شرایط تعادلی رسیده‌ایم.
«سید عیسی مهدوی» بیان كرد: هفته گذشته جلسه مقدماتی كمیته برنامه‌ریزی رشت برگزار شد و اعتبارات مناسب با نیاز واقعی و سرفصل بودجه تنظیم شده است.
مهدوی، اعتبارات عمرانی رشت را دارای 23 فصل و 60 برنامه اعلام كرد و گفت: امسال 850 پروژه عمرانی در شهرستان رشت عملیاتی می‌شود.
وی با اشاره به اعتبارات 172 میلیارد و 158 میلیون تومانی استانی، تاكید كرد: سهم رشت از اعتبارات مذكور 27/4 میلیارد تومان است. فرماندار رشت با بیان اینكه اعتبارات استانی شهرستان رشت 10/1 میلیارد تومان در سال 95 نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، اظهار كرد: در سرفصل اعتبارات استانی 59/2 درصد افزایش داریم.
مهدوی به ماده 180 بودجه اشاره كرد و افزود: مجموع اعتبارات استانی در ماده مذكور 32/8 میلیارد تومان در نظر گرفته شده و 6/1میلیارد تومان سهم شهرستان رشت است.
وی با اشاره به افزایش 2/8 میلیارد تومانی اعتبارات استانی رشت، بیان كرد: امسال اعتبارات استانی شهرستان مذكور 87/7 درصد افزایش داشته است.
فرماندار رشت، پرداخت اعتبارات عمرانی را با اولویت 3 شاخص دانست و اظهار كرد: پرداخت مطالبات پروژه‌ها در اولویت نخست قراردارد، اتمام پروژه‌های نیمه تمام اولویت دوم است و پروژه‌هایی كه امسال به اتمام می‌رسند اولویت سوم محسوب می‌شوند.
مهدوی با بیان اینكه در مجموع 10‌درصد از اعتبارات تملك دارایی به پروژه‌های جدید اختصاص داده می‌شود، تصریح كرد: پروژه‌های جدید باید در مدت 2 سال به بهره‌برداری برسند و بر این مبنا 50‌ درصد از اعتبارات آنها در سال جاری پرداخت می‌شود.
وی به اختصاص الزامی 8 ‌درصد از اعتبارات به اجرای طرح‌های هادی در رشت اشاره كرد و افزود: یك‌درصد از اعتبارات به ساخت پایگاه‌های مقاومت اختصاص داده شده است.
فرماندار رشت با اشاره به اینكه 10‌درصد از اعتبارات تملك دارایی رشت به آب آشامیدنی روستایی اختصاص داده شده است، بیان كرد: 3 ‌درصد از اعتبارات مربوط به حوزه‌های علمیه است.

صادرات ۱۶۱ هزار تن كالای غیرنفتی از گمرك آستارا
مدیركل گمرك آستارا از صادرات ۱۶۱ هزار تن كالای غیرنفتی از مرز زمینی گمرك این شهرستان در نیمه نخست امسال خبر داد.
«رسول امیدی» در گفت‌وگو با فارس اظهار كرد: در فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد و شهریور امسال 161 هزار تن كالا از مرز زمینی گمرك این شهرستان صادر شده است.
مدیركل گمرك آستارا كالای صادراتی مذكور را به ارزش81 میلیون دلار از طریق این گمرك به كشورهای روسیه، جمهوری آذربایجان و گرجستان ذكر كرد.
وی عمده كالای صادره را محصولات كشاورزی، مواد غذایی، سیمان، گچ، شوینده‌ها، محصولات شیمیایی، پارچه، صنایع‌دستی، فرش و موكت، لباس، كیف و كفش، مصالح ساختمانی و پلاستیكی، محصولات معدنی و فلزی عنوان كرد. به گفته امیدی، 138 هزار تن كالا به ارزش 43 میلیون دلار نظیر مواد شیمیایی، چوب، آهن‌آلات، ماشین‌آلات و لوازم برقی از مبدا گمرك آستارا از طریق كشورهای روسیه، گرجستان و جمهوری آذربایجان وارد كشور شده است. امیدی عمده كالای وارد شده را لوازم چوبی، فرآورده‌های نفتی، پنبه، الیاف مصنوعی، شمش آهن، مس، پشم شیشه و ورق آهن بیان كرد.
این مسئول یادآوری كرد: كالای مذكور از كشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان و اوكراین به مقصد كشورهای تركیه، عراق و امارات متحده عربی ترانزیت شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code