موضوعات
گیلان

شرایط نامناسب زیرساخت‌های جاده‌ای در استان

نویسنده: وحیده اسماعیلی رشت- خبرنگار
فرمانده نیروی انتظامی گیلان این استان را از امن‌ترین مناطق كشور خواند و گفت: در استان به لحاظ زیرساخت‌های جاده‌ای در شرایط خوبی نیستیم و امسال تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای 14‌درصد بیشتر شده است...
1396/05/16
 فرمانده نیروی انتظامی گیلان این استان را از امن‌ترین مناطق كشور خواند و گفت: در استان به لحاظ زیرساخت‌های جاده‌ای در شرایط خوبی نیستیم و امسال تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای 14‌درصد بیشتر شده است.
سردار «محمدرضا میر‌حیدری» در نشست خبری افزود: مردم گیلان تاوان سنگینی را به دلیل وضعیت نامطلوب و غیر ‌استاندارد زیرساخت‌ها می‌دهند و با افزایش تصادفات جاده‌ای تعداد فوتی‌ها 5‌ درصد و تعداد مجروحان نیز 10‌ درصد رشد کرده است. با توجه به اینكه بیشترین فوتی‌ها مربوط به عابران پیاده و موتورسواران در ساعات تاریكی شب است می‌توان با ایجاد فاصله‌ها، مسیر عابرپیاده، پل‌ها و روشنایی معابر این تلفات را كاهش داد و همه دستگاه‌های مربوطه باید درا ین زمینه پیگیر باشند.
میر‌حیدری به رشد جرائم سایبری در استان اشاره كرد و گفت: متأسفانه در جرائم سایبری رشد ۸۰‌ درصدی داشته‌ایم كه جا دارد پلیس فتا در این باره بیشتر تقویت شود.
 وی در ادامه تصریح كرد: در حوزه پلیس فتا 36‌ درصد افزایش كشفیات داشتیم. همچنین افزایش 64‌ درصدی در بخش تشكیل پرونده داریم كه 39‌ درصد جرائم هتك حیثیت، 25‌ درصد جرائم مزاحمت اینترنتی و 18‌درصد جرائم برداشت غیرمجاز از حساب ها بوده است.
فرمانده نیروی انتظامی گیلان با اشاره به آمار سرقت در استان در 4 ماه ابتدای امسال افزود: سرقت مسلحانه، تجاوز به عنف، سرقت از طلافروشی و سرقت تحت پوشش مأمور در این مدت در استان رخ نداده است و با وجود اینكه در سرقت از منزل، كیف‌قاپی و سرقت از مغازه كاهش 10‌ درصدی داشتیم اما در مجموع جرائم سرقتی با 2‌ درصد رشد روبه‌رو بودیم. در بخش كشفیات مواد مخدر نیز 50‌ درصد افزایش كشف مواد مخدر و 209‌ درصد افزایش كشف قاچاق سوخت داشتیم. همچنین در‌ این ایام برخی ناهنجاری‌ها در سواحل استان رخ داده كه موجب بدنامی استان شده است و به همین دلیل طرح ساماندهی سواحل را در دست اجرا داریم.
فرمانده انتظامی استان در بخش دیگری با بیان كسب توفیقات پلیس در 4 ماه‌ اول امسال بیان كرد: ارتقای امنیت استان، ارتقای سطح دانش پلیس و اصلاح رفتار‌ مهم‌ترین اولویت‌های ما بود كه با اجرای طرح نظارت تخصصی از طریق بازرسی ناجا با حضور ۱۵۰ بازرس به‌منظور نظارت دقیق بر عملكرد یگان‌های پلیس استان به مدت یك هفته انجام شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code