موضوعات
گیلان

ساخت بنای ورودی گیلان در محور حیران

نویسنده:
استاندار گیلان از ساخت بنای ورودی استان با نماد قرآن و فرهنگ گیلان با جلوه‌ای زیبا در ورودی محورهای حیران، چابکسر و لوشان خبر داد...
1394/06/07
استاندار گیلان از ساخت بنای ورودی استان با نماد قرآن و فرهنگ گیلان با جلوه‌ای زیبا در ورودی محورهای حیران، چابکسر و لوشان خبر داد.
به گزارش فارس «محمدعلی نجفی» در مراسم افتتاح پروژه گازرسانی روستایی در مسجد سیدالشهدا (ع) روستای اسطلخ‌جان بخش رحمت‌آباد و بلوکات این شهرستان اظهار کرد: بنای ورودی استان با نماد قرآن و فرهنگ گیلان با جلوه‌ای زیبا در ورودی محورهای حیران، چابکسر و لوشان ساخته می‌شود.
وی در ادامه یادآور شد: در مدت یک سال گذشته فعالیت‌های بسیاری در رودبار انجام شده است و از مجریان برنامه‌ها قدردانی می‌کنم.
نجفی با بیان این‌که 14 کیلومتر آزادراه رشت ـ قزوین به دلیل مشکلات و سهل‌انگاری از گذشته باقی مانده است، تصریح کرد: یک‌هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار برای اتمام مسیر باقی‌مانده رشت ـ قزوین نیاز داریم و بخش نخست احداث 14 کیلومتر از آزادراه آغاز شده است.
استاندار گیلان به وضعیت راه‌آهن رشت ـ قزوین اشاره کرد و گفت: 2 سال گذشته قرار بود راه‌آهن مذکور افتتاح شود، اما زمانی که مسئولیت را به عهده گرفتیم ریل‌گذاری بسیار کمی انجام شده بود و زیرساخت‌ها چشمگیر نبود.
وی از افتتاح راه‌آهن رشت ـ قزوین تا پایان سال 95 خبر داد و بیان کرد: ساخت ایستگاه راه‌آهن رشت ـ قزوین در رشت در حال انجام است.
نجفی خواستار اعلام فعالیت‌های انجام شده در شهرستان‌ها ازسوی صدا و سیمای مرکز گیلان شد و افزود: صدا و سیمای مرکز گیلان به خبر 30 ثانیه‌ای از فعالیت‌های دولت بسنده نکند و فعالیت مدیران شهرستانی اعلام شود.
استاندار گیلان با بیان این‌که مردم باید از خدمات دولت آگاهی داشته باشند، تصریح کرد: اگر زمان پخش اخبار کوتاه است، می‌توان برنامه ویژه تهیه و پخش کرد.
وی به وضعیت بهبود کسب و کار در گیلان اشاره کرد و گفت: بیمه اجباری در گیلان 5 درصد افزایش داشته و تعداد 3 هزار و 700 نفر از مستمری بگیران بیمه بیکاری تامین اجتماعی استان کم شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code