موضوعات
گیلان

رویداد تسهیل‌گری و كارآفرینی روستایی در گیلان برگزار می شود

نویسنده:
رویداد تسهیل‌گری و كارآفرینی روستایی با هدف جذب و تبدیل ایده‌ها به كسب و كار و همچنین حل معضلات و چالش‌ها در حوزه كسب وكارهای نوپای روستایی با حمایت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و دفتر امور روستاها و شوراهای استانداری از15تا 17 آذر در گیلان برگزار می‌شود...
1396/08/30
رویداد تسهیل‌گری و كارآفرینی روستایی با هدف جذب و تبدیل ایده‌ها به كسب و كار و همچنین حل معضلات و چالش‌ها در حوزه كسب وكارهای نوپای روستایی با حمایت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و دفتر امور روستاها و شوراهای استانداری از15تا 17 آذر در گیلان برگزار می‌شود.
دبیر برگزاری رویداد «تتكا» با اعلام این خبر به ایرنا گفت: طراحی هدفمند كسب و كار روستاییان، زمینه‌سازی برای راه‌اندازی مشاغل خانگی، آموزش كارآفرینی و آماده‌سازی محیط اجتماعی و اقتصادی روستاها برای جذب نیروی انسانی جوان، متخصص و ماهر می‌تواند ‌ راهكار اصلی توسعه پایدار جوامع روستایی قلمداد شود.
«مسعود ویسمه» اظهار کرد: مركز تسهیل‌گری توانمندسازی و كارآفرینی روستایی تتكا  با محوریت آموزش، پژوهش، پرورش، مشاوره و‌ ترویج در حوزه‌های توانمندسازی، تسهیل‌گری، كارآفرینی، فناوری، تجاری‌سازی، بهبود و ساماندهی كسب و كارهای روستایی و با هدف ایجاد اشتغال پایدار با تمركز بر منابع انسانی (نوجوانان و جوانان) در روستا و ارتقای سطح مهارت و توانایی آنان تشكیل شده است.
وی تاکید كرد: این مركز با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها، منابع و توانمندی‌های بالقوه موجود در روستا می‌تواند زمینه پیوند كسب و كارهای روستایی را با بازارهای استانی، منطقه‌ای و ملی مهیا سازد.
وی تصریح كرد: در این برنامه شركت‌كنندگانی شامل فعالان حوزه‌های مختلف، متخصصان، محصلان مرتبط با موضوع، مراكز تولیدی، برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب‌ها، طراحان گرافیك و... گرد آمده‌اند و در 3 روز ایده‌هایشان را مطرح می‌كنند. آن‌ها می‌توانند گروه تشكیل بدهند و هرگروه ایده‌ای را اجرا كند یا به دنبال راه‌حل اجرایی برای چالش‌های موجود باشند.
ویسمه اظهار کرد: به‌طور مشخص آموزش عملی به افراد، ایجاد ارتباط میان افراد متخصص، تبدیل ایده به كسب و كار، حل چالش‌ها و معضلات، حمایت در زمینه تجاری‌سازی و پیاده‌سازی عملی طرح‌ها از دستاوردهای این رویداد خواهد بود.
وی تاکید كرد: این رویداد بهترین فرصت برای تیم‌های فعال، دانشجویان، مهندسان و متخصصان و سایر علاقه‌مندان به عرصه كسب و كارهای حوزه روستایی است كه ‌ گرد هم آمده‌اند تا توانایی‌های خود را به عرصه ظهور برسانند. به‌طور قطع این رویداد می‌تواند زمینه شناسایی مناسبی از تیم‌ها و قابلیت‌های آنان باشد و پس از بررسی و داوری‌های لازم‌، ایده‌های برگزیده مورد حمایت قرار می‌گیرند.
این رویداد با مشاركت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم كشور و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دفتر امور روستاها و شوراهای استانداری گیلان و سازمان همیاری شهرداری‌های گیلان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی گیلان برگزار خواهد شد.
علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر به سایت ir. Ttkaevent مراجعه کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code