موضوعات
گیلان

درخواست منابع طبیعی آستارا برای کاشت نهال

نویسنده:
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا با اشاره به توزیع 5 هزار اصله نهال مثمر و غیر مثمر در این شهرستان از شهروندان خواست به کاشت نهال های دریافتی اقدام کنند.
1393/12/17
به گزارش ایرنا «سرخوش کرمزاده» گفت: درختکاری یکی از سنت های پسندیده در دین اسلام است. بارها در روایات و احادیث مختلف از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار به کاشت درخت به عنوان یک امر واجب تاکید شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه عمده نهال های توزیع شده بین شهروندان آستارایی از نوع گردو ، صنوبر ، بلوط ، اقاقیا ، توسکا  زربین و کاج است ، اضافه کرد: در نخستین روز از هفته منابع طبیعی،یکهزار نهال در بین نمازگزاران آستارای در محل مصلای نماز جمعه توزیع شد.
وی اظهار کرد: در طول هفته منابع طبیعی با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران 160 نهال به نیت 160 شهید گلگون‌کفن آستارا در سطح این شهرستان کاشته می شود.
وی همچنین از توزیع 200 اصله نهال در سطح مدارس آستارا خبر داد و بیان کرد: فرهنگ کاشت درخت باید از مدارس آغاز شود تا کودکان و نوجوانان این مرز و بوم با اهمیت دادن به سرمایه های ملی، در جهت حفظ آنها کوشا باشند.
کرمزاده در ادامه با تاکید بر حفظ و نگهداشت بیش از پیش نهال ها با مشارکت و همکاری مردم ، اظهار کرد: از مردم با‌فرهنگ آستارا خواستاریم پس از دریافت نهال ها، نسبت به کاشت آنها اقدام کنند تا بتوانیم ضمن داشتن فضای سبز آیندگان را نیز از برکات درختان بهره مند بکنیم. هر هکتار جنگل می تواند تا 68 تن گرد و غبار را در هر بار در خود رسوب دهد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code