موضوعات
گیلان

خسارت ۱۵ میلیارد ریالی رگبار در شفت

نویسنده:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: خسارت اولیه ناشی از بارش رگبار در شهرستان شفت ۱۵ میلیارد ریال برآورد شده و ارزیابی این خسارت در شهرستان‌های فومن و رودبار در حال انجام است...
1396/05/22
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: خسارت اولیه ناشی از بارش رگبار در شهرستان شفت ۱۵ میلیارد ریال برآورد شده و ارزیابی این خسارت در شهرستان‌های فومن و رودبار در حال انجام است.
به گزارش ایرنا، حجت شعبانپور اظهار کرد: بارندگی در شهرستان‌های فومن و رودبار نیز خسارت‌هایی بر جا گذاشته كه در حال بررسی و جمع‌بندی میزان خسارت هستیم. وی با یادآوری اینكه بیشترین بارندگی مربوط به سیاهمزگی شهرستان شفت بود، تاکید كرد: بارش‌ها در دو مرحله به‌صورت رگباری بود كه در مرحله اول ۹۸ میلیمتر در چند‌ ساعت و در مرحله دوم ۳۶ میلیمتر در كمتر از ۱۰ دقیقه بارید‌. شعبانپور مناطق بیشتر خسارت‌دیده را شامل روستاهای سیاهمزگی شفت، خرمدره، رحمت‌آباد رودبار، فوشه قلعه رودخان شهرستان فومن عنوان و اضافه كرد: بر اثر شدت بارش‌ها و طغیان رودخانه‌ها، برخی پل‌ها دچار آبگرفتگی شد. وی عمده آبگرفتگی را روی پل بدآب شهرستان شفت ذكر و بیان كرد: سیلاب تنه درختی را روی پل بداب آورد كه بلافاصله نیروهای راهداری این مشكل را رفع كردند. به گفته معاون استاندار، ۲۰ واحد مسكونی نیز در شهرستان‌های شفت، فومن و رودبار دچار آبگرفتگی شدند كه با حضور به‌موقع نیروهای امدادی این مشكل برطرف شد. گزارشی نیز از وقوع حادثه جانی در استان نداشتیم.فرماندار شفت نیز با اشاره به بارش شدید باران گفت: با اقدامات انجام‌شده تمام‌ راه‌های ارتباطی و روستایی شهرستان شفت باز است.  « محمدرضا محسنی» افزود: در ساعات ابتدایی بارش دستگاه‌های خدماتی، امدادی، راهداری، گاز، برق، آب و سایر ارگان‌ها مربوطه وارد كار شدند.
همزمان با بارندگی تعدادی از واحدهای مسكونی در شهرهای شفت، فومن و رودبار در استان گیلان به دلیل طغیان رودخانه‌ها دچار آب گرفتگی شدند و طغیان برخی رودخانه‌ها در شهرستان‌های شفت و فومن در غرب گیلان و شكسته شدن شاخه درختان و حمل مصالح آبرفتی در جریان شدید آب، موجب آب گرفتگی روی برخی پل‌ها شد.
فرماندار شهرستان رودبار نیز در این‌باره گفت: همزمان با اعلام گزارش وقوع سیل در روستای دفراز بخش رحمت‌آباد و بلوكات، نیروهای امدادی و خدماتی در منطقه حضور یافتند و تاكنون هیچ‌گونه خسارات مالی و جانی گزارش نشده است. «اسماعیل میرغضنفری» افزود: خوشبختانه هیچ راه و جاده روستایی‌ای مسدود نشده است و‌ تردد به‌صورت عادی جریان دارد.
مدیرعامل هلال‌احمر گیلان نیز از امدادرسانی نجاتگران این جمعیت به 20 خانواده آسیب دیده در پی وقوع رگبار شدید در این استان خبر داد.
«مهدی ولی‌پور» بیان کرد: در پی وقوع رگبار در روستاهای سیاهمزگی و خرمكش شفت و مناطقی از فومن، نجاتگران جمعیت هلال‌احمر استان به این تعداد از خانواده‌ها در گیلان امدادرسانی کردند.
وی با اشاره به حضور تیم واكنش سریع هلال‌احمر استان گیلان در مناطق آسیب دیده از سیلاظهار کرد: این تیم از همان ساعات اولیه برای تسریع در امداد‌رسانی به همراه نجاتگران شهرستان‌های فومن و شفت، در مناطق خسارت دیده حضور یافت‌.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code