موضوعات
گیلان

جذب 15 میلیارد تومان بودجه برای آبیاری تحت فشار

نویسنده:
رئیس سازمان جهاد كشاورزی گیلان گفت: به‌منظور بهبود شیوه‌های آبیاری 15 میلیارد تومان در زمینه آبیاری تحت فشار بودجه جذب کرده‌ایم...
1396/05/22
رئیس سازمان جهاد كشاورزی گیلان گفت: به‌منظور بهبود شیوه‌های آبیاری 15 میلیارد تومان در زمینه آبیاری تحت فشار بودجه جذب کرده‌ایم.
«علیرضا شعبان‌نژاد» در گفت‌و‌گو با ایرنا میزان تولید محصولات كشاورزی در گیلان را 2 میلیون و 800 هزار تن در سال عنوان و تصریح كرد: راهبرد ما تولید محصولات كشاورزی با‌كیفیت و سالم است و تمام سعی ما این است كه به خودكفایی در تولیدات كشاورزی برسیم.
وی با اشاره به اینكه چای و برنج از محصولات اصلی گیلان و شهرستان سیاهكل است، افزود: تاكنون 53‌ درصد مطالبات چایكاران پرداخت شده و با مكاتباتی كه با تهران انجام داده‌ایم، امیدواریم پرداختی‌ها به 100‌درصد برسد.
وی تصریح كرد:‌ 40‌ درصد برنج كشور را گیلان تولید می‌کند و از لحاظ سطح مزارع شالیزاری در كشور اول هستیم و در زمینه سایر محصولات از جمله چای و بادام‌زمینی و گل گاو‌زبان و زیتون رتبه اول را در كشور داریم.
شعبان‌نژاد تأكید كرد: تمام تلاش وزارت جهاد كشاورزی بر این است كه زیرساخت‌های تولید مرغ را به گیلان بیاورد چرا كه به دلیل شرایط آب و هوایی سالم‌ترین مرغ كشور در گیلان تولید می‌شود.
رئیس سازمان جهاد كشاورزی گیلان یادآوری کرد: سال گذشته 153 میلیارد تومان اعتبار در حوزه آب و خاك به گیلان تعلق گرفت و هزینه شد.
وی افزود: زمانی چای استان در مرز تعطیلی قرار داشت اما الان به 31 هزار تن تولید رسیده‌ایم. البته هنوز 6 تا 7 هزار هكتار از باغ‌های چای ما رها شده‌اند كه با تشویق كشاورزان می‌توانیم آنها را نیز به عرصه تولید چای گیلان اضافه كنیم.
این مسئول تاکید كرد: محصولات كشاورزی مانند برنج و چای ما حتی به اروپا هم صادر می‌شود و سلامت این محصولات هم تضمینی است.
شعبان‌نژاد یادآوری کرد: حدود 300 میلیارد تومان تسهیلات به‌طور مستقیم از جهاد كشاورزی در اختیار كشاورزان برای خرید ماشین‌آلات كشاورزی قرار گرفته ‌و این جدا‌ از تسهیلاتی است كه بانك كشاورزی و سایر بانك‌ها به كشاورزان پرداخت می‌كنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code