موضوعات
گیلان

تمایل شركت‌های انگلیسی ‌ برای بازگشت به بازار ایران

نویسنده:
سفیر انگلستان در كشورمان گفت: بسیاری از شركت‌های انگلیسی پس از توافق برجام، به بازگشت به بازار ایران تمایل‌ دارند...
1396/05/21
سفیر انگلستان در كشورمان گفت: بسیاری از شركت‌های انگلیسی پس از توافق برجام، به بازگشت به بازار ایران تمایل‌ دارند.
به گزارش روابط‌عمومی استانداری گیلان «نیكلاس ‌هاپتون» در دیدار با استاندار گیلان در رشت بیان کرد: علاقه‌مندم ‌در هر كجای ایران كه بشود، سطح روابط را با انگلستان افزایش دهم و از اینكه امروز در رشت هستم، خرسندم.
وی «چای» را یكی از نقاط مشترك گیلان و انگلستان عنوان كرد و افزود: انگلستان در زمینه انرژی‌های نو و توربین‌های بادی‌ بسیار فعال است و آمادگی خود را برای همكاری در این زمینه اعلام می‌كنیم.
 هاپتون گفت: امیدوارم با گسترش مذاكرات سطح تبادلات را با این استان در زمینه‌های مورد علاقه‌ای كه از سوی گیلان اعلام می‌شود، افزایش دهیم.
استاندار نیز در این دیدار گفت: با شرایطی كه پس از برجام به‌وجود آمده، كشورهای اروپایی حضور ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری در جمهوری اسلامی ایران دارند.
«محمدعلی نجفی» وضعیت گیلان را در تولید انرژی‌ برق، گاز و آب بسیار مطلوب دانست و اظهار داشت: از حضور سرمایه‌گذاران انگلیسی در تولید انرژی‌های نو مثل زباله‌سوز و تبدیل آن به انرژی و كمپوست استقبال می‌كنیم و همچنین آمادگی خود را برای استقبال از سرمایه‌گذاران انگلیسی در بخش گردشگری اعلام می‌كنیم.
وی افزود: در حال حاضر در حاشیه‌ سواحل گیلان تولید خاویار با همان كیفیت دریا را آغاز كرد‌ه‌ایم و از شركت‌های انگلیسی علاقه‌مند به این بخش برای سرمایه‌گذاری دعوت می‌كنیم.
استاندار بیان کرد: كشاورزان این استان در این روزها در حال برداشت بهترین برنج منطقه كه 36 تا 38‌ درصد نیاز كشور را تأمین می‌كند، هستند. همچنین با توجه به اینكه در تولید برگ سبز چای گیلان از سم استفاده نمی‌شود، این چای جزو مرغوب‌ترین چای‌هاست.
پیش از این نیز‌ جی شارما كاردار وقت انگلستان در جمهوری اسلامی ایران‌ به گیلان سفر كرده بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code