موضوعات
گیلان

تجهیز پایگاه‌های هلال‌احمر در طرح زمستانه گیلان

نویسنده:
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان از افزایش 25 درصدی تجهیز پایگاه‌های این نیرو در طرح زمستانه امسال خبر داد و گفت: زبده‌ترین نجاتگران گیلان در این طرح مستقر هستند.
1394/10/09
به گزارش فارس «علیرضا خصوصی‌ثانی» با اشاره به برگزاری مانور امدادگران عملیاتی هلال‌احمر در گیلان اظهار کرد: در این مانور امدادگران ارزیابی و حمل و نقل مصدومان، تریاژ و اسکان اضطراری را به نمایش گذاشتند.
وی با بیان این‌که آمادگی هنگام وقوع بلایای طبیعی امری ضروری است، تصریح کرد: نیروهای هلال‌احمر با خدمات صادقانه خود به‌ ویژه در زمان حوادث و بلایای طبیعی حوادث ناشی از آن را کاهش می‌دهند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان داوطلبان این نهاد را بهترین یاران هلال‌احمر دانست و افزود: مهربانی از ویژگی‌های خاص هلال‌احمری‌هاست.
وی با اشاره به این‌که تحقق والای هلال‌احمر با کمک‌های مالی و معنوی داوطلبان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: تبادل تجربیات افراد از طریق تعامل و حضور در مانورهای مشترک از اهداف برگزاری مانور مذکور بوده‌است.
خصوصی‌ثانی درباره آمادگی نیروهای امدادی برای ایمنی و مقابله با بحران در فصل زمستان یادآور شد: با استقرار نیرو در نقاط پرخطر جاده‌های گیلان در تلاش هستیم تا از تلفات جانی جلوگیری کنیم.
وی به اجرای طرح زمستانی اشاره کرد و ادامه داد: نجاتگران و امدادگران هلال‌احمر با حضور در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای در طرح‌های متعدد زمستانه، نوروز و تابستان، موجب امنیت خاطر و آرامش هموطنان شده‌اند.
این مسئول از تجهیز 21 درصدی امداد و 25 درصدی پایگاه‌های هلال‌احمر گیلان در طرح زمستانه خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال تجهیزات و پایگاه‌های امدادی رشد قابل‌توجهی داشته‌است.
وی اجرای طرح زمستانه را 25 اسفندماه امسال عنوان کرد و یادآور شد: طرح زمستانه هلال‌احمر گیلان در 15 پایگاه ثابت، هفت پایگاه موقت و سه پایگاه سیار در حال اجراست.
خصوصی‌ثانی به‌کارگیری 112 امدادگر و نجاتگر زبده گیلان به صورت شبانه‌روزی تا پایان طرح زمستانه در پایگاه‌های امدادرسان استان را از ظرفیت‌های این نیرو برشمرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code