موضوعات
گیلان

تجلیل از برگزیدگان مسابقات نقاشی و عكاسی «آب تی تی»

نویسنده:
مشاور سازمان جایكای ژاپن در امر احیای تالاب انزلی گفت: تالاب انزلی یكی از منابع مهم زیست‌محیطی جهان به‌حساب می‌آید...
1396/06/14
مشاور سازمان جایكای ژاپن در امر احیای تالاب انزلی گفت: تالاب انزلی یكی از منابع مهم زیست‌محیطی جهان به‌حساب می‌آید.
به گزارش تسنیم «تومو آئوكی» در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقات نقاشی و عكاسی «آب تی تی» با اشاره به وجود مشكلات زیست‌محیطی در تالاب انزلی اظهار کرد: تالاب انزلی یكی از منابع مهم زیست‌محیطی جهان به‌حساب می‌آید.
وی با اشاره به اهمیت نقش آموزش دادن ‌‌كودكان و نوجوانان در زمینه حفاظت از محیط ‌زیست عنوان کرد: هدف از برگزاری مسابقه آب تی تی ارائه فرصتی به كودكان و نوجوانان برای شناخت هرچه بیشتر تالاب انزلی و راه‌های حفظ و احیای آن بود.
مشاور سازمان جایكا در امر احیای تالاب انزلی با اشاره به انتخاب 10 اثر برگزیده در حوزه نقاشی و 10 اثر برگزیده در حوزه عكاسی اعلام كرد: این آثار در ‌23 اكتبر در كشور ژاپن به نمایش گذاشته می‌شود.
سرپرست كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان گیلان نیز در این نشست با اشاره به نقش انسان در بروز تغییرات زیست‌محیطی اظهار کرد: امروزه انسان بیشترین تغییرات را در محیط‌زیست ایجاد می‌كند كه سبب بروز مشكلاتی چون آلودگی هوا شده است.
«اسفندیار ضیایی» با اشاره به اهمیت موضوع آلودگی آب تاکید كرد: آلودگی آب مشكلی جهانی محسوب می‌شود كه متأسفانه روز به روز در حال افزایش است و‌ بر سلامت انسان‌ها تأثیر مستقیم می‌گذارد.
وی ضمن معرفی نقش كودكان به‌عنوان مهم‌ترین بخش در جوامع بشری افزود: كودكان با تشكیل بیش از 30‌ درصد ظرفیت انسانی جهان، بزرگ‌ترین مصرف‌كنندگان منابع مادی هستند و با اینكه نقشی در بروز آلودگی‌های زیست‌محیطی ندارند ولی آسیب‌های زیست‌محیطی بیشترین تأثیر را بر آنان می‌گذارد.
ضیایی اظهار کرد: ما بزرگسالان باید تلاش كنیم تا كودكی كودكان را بیشتر و بهتر درك كنیم زیرا آنان عامل بروز شور و نشاط در جهان و واسطه‌ای میان نسل كنونی و نسل آینده هستند.
سرپرست كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان اعلام كرد: در مجموع 415 اثر به دبیرخانه مسابقه ارسال شده بود كه با انجام داوری‌های تخصصی نفرات برگزیده از میان آنان انتخاب شدند.
«محمد حسن عاقل‌منش» عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این مراسم عنوان کرد: كودكان و نوجوانان با شركت در این مسابقه نشان دادند كه تالابی پاك و بدون آلودگی می‌خواهند.
به گزارش تسنیم، در حاشیه این مراسم مركز فروش و عرضه لوازم تحریر اسلامی ایرانی در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان افتتاح شد.
سازمان همكاری‌های بین‌المللی ژاپن با عنوان جایكا از سال 2011 همكاری‌های خود را با اداره حفاظت محیط‌زیست گیلان برای پیشبرد پروژه احیا‌ و حفظ تالاب انزلی آغاز كرده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code