موضوعات
گیلان

برگزاری غیرقانونی دوره‌های MBA و DBA

نویسنده:
مدیر نظارت و ارزیابی دانشگاه گیلان گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی یا مهارتی تحت عناوین مدیریت ارشد کسب و کار(MBA) و دکترای حرفه‌ای کسب و کار (DBA) در استان از سوی موسسه‌های غیر بومی، شرکت‌ها و نهادهای نامرتبط غیرقانونی است...
1396/06/22
مدیر نظارت و ارزیابی دانشگاه گیلان گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی یا مهارتی تحت عناوین مدیریت ارشد کسب و کار(MBA) و دکترای حرفه‌ای کسب و کار (DBA) در استان از سوی موسسه‌های غیر بومی، شرکت‌ها و نهادهای نامرتبط غیرقانونی است.«مهرداد محمدی» در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: بر اساس اخبار دریافتی و مشاهدات میدانی، برخی از شرکت‌های فرهنگی و تحقیقاتی با نصب بنر در شهرهای گیلان و صدور اطلاعیه در فضای مجازی اقدام به تبلیغ برای جذب دانشجو یا دانش‌پذیر در دوره‌های مدیریت ارشد کسب و کار(MBA) و دکترای حرفه‌ای کسب و کار (DBA) کرده‌اند.وی اظهار کرد: بر اساس قوانین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همه دوره‌های آموزشی بالاتر از سطح متوسطه، که در قالب دوره‌های تخصصی و کاربردی کوتاه‌مدت برگزار می‌شود، باید با مجوز این وزارتخانه باشد و در حال حاضر صرفاً موسسات آموزش عالی آزاد فعال در استان می‌توانند مجری این دوره‌ها باشند.
محمدی تاکید کرد: بنابراین برگزاری دوره‌های آموزشی یا مهارتی با عناوین یادشده در استان گیلان از سوی موسسه‌های غیر بومی، شرکت‌ها و نهادهای نامرتبط غیرقانونی است و گواهینامه‌های صادر شده ارزش علمی و استخدامی ندارد.

80 پایگاه در گیلان؛ میزبان جشن عاطفه‌ها
مدیركل كمیته امداد گیلان با بیان اینكه 80 پایگاه برای جمع‌آوری كمك‌های مردمی در نظر گرفته شده است، گفت: 3 هزار پاكت برای جمع‌آوری كمك‌های دانش‌آموزان در سراسر مدارس استان توزیع خواهد شد. به گزارش ایسنا، « علیرضا محمدی»‌با اشاره به فرا رسیدن سال جدید تحصیلی و برگزاری جشن عاطفه‌ها، افزود: جشن عاطفه‌ها امسال در دو مرحله و در مرحله اول در 23 و 24 شهریور برگزار می‌شود و خیّران می‌توانند كمك‌های خود را به دانش‌آموزان نیازمند اهدا كنند.
محمدی با اشاره به برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه‌ها در 19 مهر اظهار كرد: سرانه هزینه برای تهیه سبد تحصیلی برای هر دانش آموز‌300 هزار تومان است و امیدواریم امسال هم مردم نوعدوست و نیکوکار گیلان با کمک‌های مادی و معنوی خود شرایط مناسبی را برای تحصیل دانش‌آموزان نیازمند فراهم کنند.

۷۲ هزار نفر  عضو تعاونی‌های انزلی‌ هستند
فرماندار بندر انزلی با بیان اینکه ۲۱۰ تعاونی با بیش از ۷۲ هزار عضو در بندر انزلی مشغول فعالیت هستند، گفت: فعالیت این تعداد تعاونی ظرفیت بسیار خوبی است اما بندر انزلی باید در حوزه اقتصاد منشأ تحولات بیشتری باشد.
به گزارش تسنیم «میرشمس مومنی‌زاده» اظهار کرد: تعاونی‌ها نقش موثری در عرصه تولید و اشتغال کشور ایفا می‌کنند.وی گفت: رونق، ساماندهی اقتصادی، افزایش تولید و درآمد و ایجاد فرصت شغلی در اولویت سیاست‌های دولت و نظام است و کسانی که در این عرصه تلاش می‌کنند جهادگر اقتصادی هستند.مومنی‌زاده با بیان اینکه باید از جهادگران اقتصادی همه‌گونه پشتیبانی و حمایت را به‌عمل آوریم، افزود: نباید به برگزاری جلسه یا تقدیر اکتفا کنیم بلکه باید به‌طور جدی مسائل مرتبط با تعاونی‌ها را به‌عنوان یکی از تشکل‌های فعال در عرصه اقتصادی دنبال کنیم تا موانع و مشکلات آن‌ها برطرف شود.وی بر ضرورت توجه به تعاونی‌ها از نظر کمی و کیفی اشاره کرد و گفت: در راستای حمایت از تعاونی‌ها باید کارگروه اقتصاد در بندر انزلی راه‌اندازی شود و از ظرفیت‌ها برای حمایت از فعالیت‌های اقتصادی استفاده شود تا راهکاری برای حل این مشکلات ارائه کنیم.مومنی‌زاده اظهار کرد: آنچه به‌طور جدی‌تر باید دنبال شود حل مشکلات تعاونی‌هاست زیرا تعاونی‌ها سبب افزایش تولید، رونق اقتصادی و افزایش فرصت شغلی در شهرستان می‌شوند.

افزایش شمار اهداكنندگان خون در گیلان
رئیس هیأت‌مدیره انجمن داوطلبان اهدای خون گیلان گفت: با آغاز فعالیت واحد سیار انتقال خون گیلان تاكنون 4 هزار و800 اهداكننده به جمع اهداكنندگان خون استان افزوده شده‌اند. به گزارش ایسنا، «‌علی پورآرمند» با اشاره به فعالیت گسترده واحد سیار انتقال خون در استان، اظهار كرد: واحد سیار انتقال خون با همكاری اداره كل انتقال خون و انجمن داوطلبان اهدای خون گیلان با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون و امكان دسترسی آسان و رفاه اهداكنندگان خون از اردیبهشت با برنامه‌ریزی مدون و دقیق در شهرهای استان مستقر شده است. رئیس هیأت‌مدیره انجمن داوطلبان اهدای خون گیلان افزود: قبل از حضور واحد سیار انتقال خون در شهرستان ها 60 هزار اهداكننده در رشت داشتیم. پورآرمند از افزایش 15‌ درصدی خونگیری واحد سیار شهرستان‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در خونگیری واحد سیار شهرستان ها 15 ‌درصد و در مجموع 18‌ درصد افزایش خونگیری در 5 ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌ایم.

تخریب  خطوط انتقال آب روستایی بر اثر سیل
معاون نظارت بر بهره‌برداری شركت آب و فاضلاب روستایی گیلان بیشترین خسارت وارده ناشی از سیل اخیر را مربوط به تخریب چشمه‌ها و خطوط انتقال و توزیع دانست.
«علی جعفری» در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینكه سیل به تأسیسات آبرسانی 39 روستای 5 شهرستان استان خسارت زد، اظهار كرد: 7 میلیارد و 420 میلیون ریال به تأسیسات آبرسانی این روستاها خسارت وارد شده است.
معاون نظارت بر بهره‌برداری شركت آب و فاضلاب روستایی گیلان بیشترین خسارت وارده را مربوط به تخریب چشمه‌ها و خطوط انتقال و توزیع  دانست.
وی با اشاره به خسارت‌زدن سیل به تأسیسات آبرسانی روستاهای دیوشل و تالش‌محله شهرستان لنگرود، تاکید كرد: كاركنان امور آبفار شهرستان لنگرود برای وصل آب آشامیدنی 1600 مشترك روستاهای دیوشل و تالش‌محله در تلاش هستند.
این مقام مسئول با بیان اینكه جریان سیل 400‌ متر لوله 160 میلیمتری آب آشامیدنی روستای سرچشمه لاهیجان را نیز تخریب كرد، گفت: به روستای سطل سر شهرستان لاهیجان كه شبكه آبرسانی این روستا در سیل روز جمعه خسارت دیده بود، آبرسانی سیار صورت می‌گیرد.
جعفری با اشاره به بارش شدید باران در شهرستان سیاهكل و طغیان رودخانه شمرود، تصریح كرد: وقوع سیلاب در ساعات اولیه باعث گل‌آلود شدن چشمه تأمین آب مجتمع لیش شد، اما آب رودخانه تغییر مسیر داد و مشكل گل آلودگی آب این چشمه رفع شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code