موضوعات
گیلان

پیشخان کتاب

بدرقه سال ۹۴ با «تاکسی هفت»

نویسنده: مریم ساحلی رشت -خبرنگارهمشهری
بهار با روزهای رنگین نوروز و دید و بازدیدهای خاطره‌انگیز نزدیک است...
1394/12/19
بهار با روزهای رنگین نوروز و دید و بازدیدهای خاطره‌انگیز نزدیک است.
تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای کتاب خواندن است.
 بیایید سال جدید را با کتاب خواندن و کتاب هدیه دادن آغاز کنیم. کتاب‌ها می‌توانند عیدی ارزشمند ما برای اقوام و دوستان باشند.
امروز همشهری با آخرین پیشخان معرفی کتاب سال ۹۴در خدمت شماست.

تاکسی هفت
پدید آورنده: جلال سمیعی
ناشر: سوره مهر
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: ۱۳۹۴
قیمت: 15 هزار تومان
 «تاکسی هفت» مجموعه‌ای از داستان‌های طنز آمیز است که به تازگی منتشر شده است. مخاطبان در این کتاب با ۱۱۲ داستان همراه می‌شوند. «جلال سمیعی» نویسنده این داستان‌ها از طنز پردازان برجسته است. وی سال ۱۳۶۱ در شهر ری متولد شد. از سال ۸۱ فعالیتش را در مطبوعات آغاز کرد. نویسندگی برای رادیو جوان و سابقه اجرا در تلویزیون در پیشینه هنری وی درج شده است.
 کسب جوایز متعدد در عرصه طنز نویسی از موفقیت‌های سمیعی است. «... و غیره!» عنوان گزیده‌ای از نوشته‌های طنز اوست که پیش از این انتشار یافته است.

راز مزرعه چهارآبگیر
پدید آورنده: جین وبستر
ناشر: به نگار
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: ۱۳۹۴
قیمت: ۱۱۵۰۰ تومان
 «راز مزرعه چهارآبگیر» اثر جین وبستر با ترجمه «لیدا صدرالعلمایی» به چاپ رسید. این رمان تنها اثر وبستر است که در ژانر وحشت به نگارش در آمده است. نویسنده در این کتاب به روایت داستان زندگی یک وکیل می‌نشیند که به سبب فشارهای عصبی و مشغله‌های فراوان زندگی به مزرعه عمویش پناه می‌برد، اما در آنجا با اتفاقاتی روبه‌رو می‌شود که می‌کوشد تا کشفشان کند.

ولتر، آن گونه که بود
پدید آورنده: شهریار زر‌شناس
ناشر: سروش
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: ۱۳۹۴
قیمت: ۵۵۰۰ تومان
 «ولتر، آن گونه که بود» نخستین جلد از مجموعه بازخوانی فرهنگ و اندیشه مدرن انتشارات سروش از زیر مجموعه اندیشمندان به تازگی منتشر شد. این کتاب در برگیرنده ۳ بخش است:بخش اول به بررسی نظرات و فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی ولتر می‌پردازد. بررسی زندگی نامه ولتر فصل دوم این اثر را به خود اختصاص می‌دهد و آخرین فصل کتاب نیز به واکاوی موضوعاتی چون ولتر و فلسفه تاریخ می‌پردازد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code