موضوعات
گیلان

بارش باران شیرابه زباله سراوان را افزایش داد

نویسنده:
مدیركل حفاظت محیط ‌زیست گیلان از افزایش تولید شیرابه در محل دفن زباله‌های سراوان طی بارش باران‌های اخیر در رشت خبر داد. «قربانعلی محمدپور» در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار کرد...
1396/07/19
مدیركل حفاظت محیط ‌زیست گیلان از افزایش تولید شیرابه در محل دفن زباله‌های سراوان طی بارش باران‌های اخیر در رشت خبر داد.
«قربانعلی محمدپور» در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار کرد: مشكلات زیست‌محیطی پسماند در استان‌های شمالی خصوصاً گیلان بسیار زیاد است.
وی بر ضرورت مدیری پسماند در گیلان با استفاده از فناوری روز دنیا تأكید كرد و افزود: باید هرچه سریع‌تر برای نصب زباله‌سوز 600 تنی در رشت اقدام شود.
محمدپور ادامه‌ داد: در جلسه‌ای كه با شهرداری رشت برگزار شد، مقرر شد‌‌ منطقه لاكان رشت مكان استقرار زباله‌سوز باشد.
مدیركل حفاظت محیط ‌زیست گیلان با اشاره به اینكه نصب زباله‌سوز به كاهش آسیب‌های دفنگاه زباله سراوان منجر می‌شود، تاکید كرد: تفكیك زباله از مبدأ، حمل صحیح زباله و نصب زباله‌سوز در 2 منطقه دیگر از مواردی است كه اجرای آن به حفظ محیط ‌زیست شهرستان رشت منجر می‌شود.
وی ادامه داد: باید اقدامات و تمهیدات لازم برای كاهش ورود زباله به منطقه سراوان و ایجاد نشدن شیرابه‌‌ فراوان در این مركز دفن زباله غیراصولی اندیشیده شود. محمدپور تصریح‌كرد: در روزهای عادی روزانه بیش از 5 لیتر شیرابه در مركز دفن زباله سراوان تولید می‌شود که در روزهای بارانی این میزان به 15 تا 20 لیتر می‌رسد. وی افزود: بارش شدید‌‌ باران در روزهای گذشته ‌میزان تولید شیرابه را در این مركز دفن زباله افزایش داد و در مجموع خسارت‌هایی به محیط‌ زیست استان وارد شد. مدیركل حفاظت محیط ‌زیست گیلان با اشاره به اینكه 500 متر رانش زباله در دفنگاه زباله سراوان رخ داده است، گفت: میزان برآورد خسارت‌ها در دست بررسی است و پس از قطعی شدن اعلام خواهد شد. محمدپور همچنین از تخریب یك تله زباله‌گیر در تالاب انزلی خبر داد و گفت: ورود رسوب‌های مختلف به تالاب انزلی به این زیست‌بوم ارزشمند آسیب می‌زند و تخریب این زباله‌گیر موجب خواهد شد‌ صدمات دیگری به تالاب بین‌المللی انزلی وارد شود.  ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code