موضوعات
گیلان

انزلی، داکا،‌ نروژ

نویسنده:
زهره زمانی مستندساز برجسته و رئیس انجمن سینمای جوانان شهر انزلی به‌عنوان رئیس برنامه‌ریزان جشنواره داكا در فستیوال فیلم نروژ حضور یافت...
1396/06/14
زهره زمانی مستندساز برجسته و رئیس انجمن سینمای جوانان شهر انزلی به‌عنوان رئیس برنامه‌ریزان جشنواره داكا در فستیوال فیلم نروژ حضور یافت.
به گزارش ایرنا ،این بانوی فیلمساز كه 4 دوره به جشنواره فیلم نروژ دعوت شده است در بازگشت از این جشنواره به ایرنا گفت: من به‌عنوان رئیس برنامه‌ریزان جشنواره داكا از 19 تا 25 اوت (28 مرداد تا سوم شهریور) در این فستیوال حضور پیدا کردم.
وی اظهار کرد: این جشنواره 450 شركت‌كننده داشت و 23 فیلم از كشورهای شمالی و 20 پروژه در حال تكمیل معرفی شدند.
زمانی افزود: ایران در این جشنواره حضور نداشت‌ اما فیلمسازان و تهیه‌كنندگان ایرانی مقیم اروپا كه همانجا به‌دنیا آمده و بزرگ شده‌اند، دیده می‌شدند.
رئیس برنامه‌ریزان جشنواره داكا در مورد اینكه چه نوع فیلم‌هایی را برای نمایش در داكا انتخاب كرده‌اند گفت: با توجه به اینكه شعار جشنواره داكا فیلم خوب، بیننده خوب و جامعه خوب است و بنگلادش نیز كشوری مسلمان است برخی سوژه‌ها را نمی‌توانیم انتخاب كنیم.
وی خاطرنشان كرد: مردم و مخاطبان داكا بسیار به سینمای ایران علاقه‌مندند‌ و طویل‌ترین صف‌ها برای تماشای فیلم‌های ایرانی است.
زهره زمانی از سال 79 فعالیت خود را با شركت در كلاس‌های فیلمسازی انجمن سینمای جوانان انزلی و ‌ساخت فیلم آغاز كرد.
وی تاكنون حدود 10 فیلم ساخته (دو فیلم مشترك) كه اغلب در بخش‌های مختلف جشنواره‌های داخلی و خارجی مورد تقدیر قرار گرفته‌اند.
از این فیلم‌ها می‌توان به پاسور، نامه‌ای برای اندره، مثل شب، پا‌برهنه‌آقا و قصه قدیمی اشاره كرد.
زمانی‌ سال2010 از داوران بخش بین‌الملل جشنواره فیلم مذهب امروز، سال 2012 از داوران بخش آسیا ‌ـ استرالیا (بخش اصلی مسابقه) جشنواره بین‌المللی فیلم داكا و سال 2014 رئیس هیأت داوران بخش فیلم‌های كوتاه و مستقل جشنواره فیلم داكا بود.
وی سال 2014 برای داوری جشنواره جیپوی فیلیپین و همچنین جشنواره فیلم هند دعوت شد كه با توجه به مسئولیت به‌عنوان مدیر انجمن سینمای جوانان انزلی از این كار انصراف داد.
زمانی از سال 2012 جزو برنامه‌ریزان جشنواره بین‌المللی فیلم داكا بود و سال گذشته رئیس برنامه‌ریزان فیلم‌های خارجی شد و با حضور در جشنواره‌های مختلف برای این جشنواره فیلم انتخاب می‌كند. این بانوی فیلمساز كه اكنون ریاست انجمن سینمای جوانان انزلی را بر عهده دارد همچنین برنامه‌ریز جشنواره مذهب امروز و رنگین‌كمان لندن  است.

«اگه بمیری» وارد رشت می‌شود
نمایش «اگه بمیری» به كارگردانی سمانه زندی‌نژاد قرار است از ۱۵ تا ۱۹ شهریور در شهر رشت اجرا شود.
به گزارش مهر، نمایش «اگه بمیری» نوشته فلوریان زلر به كارگردانی سمانه زندی‌نژاد كه پیش از این اجرای عمومی خود را در سالن ناظرزاده كرمانی تماشاخانه ایرانشهر سپری كرد، قرار است از ۱۵ تا ۱۹ شهریور در سالن خصوصی تئاتر «هامون» در شهر رشت كه با مدیریت هنری گروه تئاتر «لیو» اداره می‌شود، روی صحنه برود. در این اثر نمایشی كه رضا بهبودی، الهام كردا و ستاره پسیانی به ایفای نقش می‌پردازند، محمدرضا علی اكبری جایگزین كاظم سیاحی شد كه در اجرای قبلی «اگه بمیری» به‌عنوان بازیگر حضور داشت. «اگه بمیری» در ۲ نوبت در ساعت‌های ۱۸ و ۲۰ روی صحنه می‌رود و ساناز فلاح فرد مترجم و روح‌الله زندی فرد مجری طرح این اثر نمایشی هستند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code