موضوعات
گیلان

آموزش رشته رزمی «اسپوكس» در انزلی

نویسنده:
بنیانگذار رشته رزمی اسپوكس (شمشیربازی باستانی ایران) از برگزاری چند رویداد مهم و بین‌المللی این رشته رزمی در گیلان طی هفته جاری خبر داد...
1396/06/15
بنیانگذار رشته رزمی اسپوكس (شمشیربازی باستانی ایران) از برگزاری چند رویداد مهم و بین‌المللی این رشته رزمی در گیلان طی هفته جاری خبر داد.
«محمدرضا هاشم‌پور» در گفت‌وگو با ایرنا اظهار كرد: اولین كارگاه آموزشی بین‌المللی رشته تازه‌تأسیس اسپوكس 14 شهریور در منطقه آزاد بندرانزلی برپا ‌شد. وی افزود: در این كارگاه آموزشی‌ علاوه بر حضور نمایندگان كمیته ملی المپیك و فدراسیون انجمن‌های ورزشی، نمایندگان چند كشور آسیایی و اروپایی و همچنین نمایندگان این رشته از استان‌های مختلف كشور‌ حضور یافتند. هاشم‌پور گفت: مجمع آسیایی اسپوكس نیز از روز 16 شهریور با حضور نمایندگان كشورهای قاره كهن در منطقه آزاد بندر انزلی برپا می‌شود كه در حین برپایی این مجمع، اولین دوره مسابقات اسپوكس ساحلی قهرمانی كشور و انتخابی تیم‌ ملی نیز به مدت دو روز برگزار خواهد شد.
وی درباره رشته اسپوكس بیان كرد: این رشته كه شمشیربازی باستانی ایران محسوب می‌شود را در سال 90 پایه‌گذاری كردم و هدف ما ثبت جهانی این رشته ورزشی‌ با نام كشور عزیزمان است. هاشم‌پور تاکید كرد: در سال 94 ‌‌موافقت كارشناسی را از وزارت ورزش‌ دریافت کردم و مهر سال 95، فعالیت رسمی این رشته زیر نظر فدراسیون انجمن‌های ورزشی در ایران آغاز شد.
بنیانگذار رشته اسپوكس اضافه كرد: این رشته زیبای ایرانی در 16 استان كشور فعالیت دارد و همچنین 3 دوره مربیگری و داوری این رشته برگزار شده و حدود 105 داور و مربی در این رشته آموزش دیده‌اند.

اعزام تیم بوكس جوانان گیلان به مسابقات همدان
رئیس هیأت بوكس گیلان از اعزام 4 بوكسور جوان گیلانی در قالب تیمی با نام «داتیس» به مسابقات بوكس قهرمانی جوانان كشور در استان همدان خبر داد.
«امین قاسمی‌پور» در گفت‌وگو با مهر اظهار كرد: تیم بوكس جوانان گیلان به‌منظور شركت در مسابقات بوكس قهرمانی جوانان كشور سه‌شنبه به همدان اعزام شد.
وی با بیان اینكه تیم بوكس جوانان گیلان در این رقابت با نام تیم «داتیس» شركت می‌كند، افزود: 4 بوكسور جوان گیلانی به همراه یك مربی به این رقابت‌ها اعزام می‌شوند.
رئیس هیأت بوكس گیلان تاکید كرد: شاهین عطایی در ۵۲‌ كیلوگرم، علیرضا فیضی در ۵۶ كیلوگرم‌، علی فلاح در ۶۴‌ كیلوگرم و عقیل منانی در مثبت ۹۱‌ كیلوگرم اعضای تیم بوكس جوانان گیلان را تشكیل می‌دهند.
وی همچنین با بیان اینكه یوسف كوهی به‌عنوان مربی تیم را همراهی می‌كند، تصریح كرد: این رقابت‌ها از ۱۴ شهریور آغاز شده است و تا ۱۸ شهریور به پایان می‌رسد.
قاسمی‌پور با تأكید بر ضرورت توجه به رده‌های سنی پایه برای رشد و ارتقای جایگاه استان در سطح ملی و حتی بین المللی در رشته بوكس، یادآوری کرد: در 2 سال گذشته با برنامه‌ریزی، همدلی و همكاری مجموعه هیأت بوكس گیلان توانسته‌ایم در این زمینه گام‌های خوبی برداریم و شاهد م

موفقیت سپیدرود پس از 3 بازی
بازیکن تیم فوتبال سپیدرود رشت با بیان اینكه سپیدرود به‌هیچ‌وجه مستحق باخت در 3 هفته ابتدایی لیگ برتر نبود، اظهار کرد: در هفته‌های ابتدایی لیگ برتر به دلیل كم‌تجربگی و همچنین بدشانسی و ناداوری بازی‌هایمان را به رقبا واگذار كردیم اما از بازی چهارم همان تیم همیشگی شدیم و پس از پیروزی در برابر پیكان توانستیم سپاهان را نیز در اصفهان متوقف كنیم.
«میعاد یزدانی» در گفت‌وگو با فارس با بیان اینكه بعد از تعطیلات بازی‌های بهتری ارائه خواهد داد، افزود: در 3 هفته ابتدایی لیگ از عملكردم چندان راضی نیستم و می‌توانستم بهتر باشم اما همزمان با نتیجه‌گیری تیم از هفته چهارم فكر می‌كنم عملكرد فردی من نیز بهبود یافت و توانستم رضایت هواداران و كادر فنی را جلب كنم. بازیکن سپیدرود با بیان اینكه تعداد گل کم سپیدرود به دلیل بی‌دقتی در ضربات پایانی است، تصریح كرد: ما در 5 هفته ابتدایی لیگ برتر موقعیت‌های پرشماری ‌‌روی دروازه رقبا ایجاد كردیم اما در زدن ضربات آخر كمی بی‌دقت و پاره‌ای مواقع بدشانس بودیم. با تمریناتی كه كادر فنی در تعطیلات به‌ویژه در فاز تهاجمی برای‌مان تدارك دیده است نوید خط حمله‌ای آتشین را می‌‌دهیم.
یزدانی با بیان اینكه سپیدرود در تعطیلات تمرینات خوبی انجام داده است افزود: در این مدت 2 دیدار تداركاتی نیز انجام دادیم و در حال حاضر مهیای نبرد در جام حذفی هستیم.
وی بیان کرد: دربی شرایط خاص خودش را دارد و مسلماً بازی حساسی خواهد بود. تاكنون تجربه بازی در الگیلانو را نداشته‌ام ‌و انگیزه بالایی برای پیروزی در این دیدار دارم. بازیكنان هم‌قسم شده‌ایم با پیروزی در دیدار حساس مقابل ملوان دل هوادارانمان را شاد كنیم.

مسابقات كورس تابستانه جام غدیر در رشت برگزار می‌شود
رئیس هیأت سواركاری رشت گفت: مسابقات اسب‌سواری كورس تابستانه جام غدیر با حضور اسب‌هایی در دو ‌نژاد بومی محلی و دوخون روز جمعه 24 شهریور‌ در‌ پیست سواركاری كاسپین پیربازار برگزار می‌شود. «محمدمهدی انتظام» در گفت‌و‌گو با تسنیم، با اشاره به برگزاری مسابقات اسب‌سواری كورس تابستانه جام غدیر در رشت اظهار کرد: این دوره از مسابقات با حضور اسب‌هایی در دو‌نژاد بومی محلی و دوخون برگزار می‌شود كه اسب‌های بومی در دو كلاس A و B تقسیم‌بندی شده‌اند. وی با اشاره به ویژگی‌های این دوره از مسابقات افزود: در این دوره به اسب‌های برنده امتیاز داده می‌شود كه این امتیازها برای تنظیم جدول‌های قرعه‌كشی مورد استفاده قرار می‌گیرد و دفتر قرعه‌كشی نیز در اختیار علاقه‌مندان قرار داده می‌شود. انتظام خاطرنشان كرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها‌، در این دوره از مسابقات در انتظار حضور حدود 45 رأس اسب هستیم كه این تعداد با افزایش حدود 50‌ درصدی نسبت به مسابقات گذشته روبه‌رو است. رئیس هیأت سواركاری رشت گفت: در مجموع 74 میلیون ریال جایزه نقدی و 50 میلیون‌ ریال جایزه غیرنقدی به همراه كاپ قهرمانی و لوح تقدیر به‌عنوان هدیه برای صاحبان اسب‌های شركت‌كننده در كلاس‌ها و ‌نژادهای مختلف در نظر گرفته شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code