موضوعات
گیلان

افزایش ترانزیت خارجی از گمرك آستارا

نویسنده:
مدیركل گمرك بندر مرزی آستارا گفت: وزن و ارزش ترانزیت خارجی كالا (ورودی و خروجی) از مرز گمرك این شهرستان همچنان سیر صعودی دارد...
1396/02/11
مدیركل گمرك بندر مرزی آستارا گفت: وزن و ارزش ترانزیت خارجی كالا (ورودی و خروجی) از مرز گمرك این شهرستان همچنان سیر صعودی دارد.
«رسول امیدی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: در ماه نخست سال 1396، نزدیک به 23 هزار تن كالا به ارزش 86 میلیون دلار از طریق گمرك آستارا ترانزیت خارجی (ورودی و خروجی) شده است كه از نظر ارزش در مقایسه با مدت مشابه سال 1395 رشد قابل توجهی دارد.
وی با اشاره به اینكه در این مدت در ترانزیت خارجی (خروجی) 18 هزار تن كالا جابه‌جا شده است، ادامه داد: ارزش این میزان كالا 78 میلیون دلار است كه از لحاظ وزن 48‌درصد و از نظر ارزش 99‌درصد افزایش را نشان می‌دهد.
مدیركل گمرك بندر مرزی آستارا با بیان اینكه لوازم برقی، خودروی سواری، مبلمان، ماشین‌ها، لوازم بهداشتی، مصالح ساختمانی، گچ، سیمان، ظروف شیشه‌ای، البسه، مواد شیمیایی و محصولات كشاورزی عمده كالاهای جابه‌جا شده در ترانزیت خارجی (خروجی) است، افزود: فراورده‌های نفتی، لوازم چوب، پنبه، الیاف مصنوعی، شمش آهن، مس، ورق آهن و پشم شیشه عمده كالاهای ترانزیت شده (ورودی) است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code