موضوعات
گیلان

«كشف سوسیس كاری» در بازار كتاب

نویسنده: مریم ساحلی‌ رشت ‌ـ خبرنگار
تابستان به انتها رسیده است و اكنون فرصت مناسبی است برای نگریستن به روزهای بلندی كه گذشت...
1396/06/22
تابستان به انتها رسیده است و اكنون فرصت مناسبی است برای نگریستن به روزهای بلندی كه گذشت. این روزها می‌توان تصمیم گرفت برای داشتن پاییزی سرشار از عطر كتاب. همشهری این هفته نیز با پیشخان كتاب به دیدارتان آمده است.

كشف سوسیس كاری
پدید آورنده: اووه تیم
مترجم: حسین تهرانی
ناشر: چشمه
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1396      
قیمت: 14 هزار تومان
«كشف سوسیس كاری» عنوان رمانی مشهور از «اووه تیم» نویسنده آلمانی است. وی در این كتاب به روایت داستان مردی نشسته است كه در جست‌وجوی خود رهسپار دوران كودكی خویش می‌شود. زمان رخداد این داستان ‌‌حد فاصل بین اواخر جنگ جهانی دوم تا آخرین سال‌های دهه 50 میلادی است. اووه تیم در این رمان پنجره‌ای رو به سوی آلمانی می‌گشاید كه مردمش جنگ، وحشت و ویرانی را تجربه می‌كنند. قرمز، دام گستر، راه دور از خانه عناوین تعدادی از آثار اووه تیم است كه به فارسی ترجمه شده‌اند.

سربازها و عاشق‌ها    
پدید آورنده: مكردیچ ساركسیان
مترجم: آندرانیك خچومیان
ناشر: افق
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: ۱۳۹۶
قیمت: 4500 تومان
«سرباز‌ها و عاشق‌ها» عنوان داستانی از «مكردیچ ساركسیان» شاعر و نویسنده‌ ارمنستانی است. جنگ‌ها زندگی انسان‌ها را عمیقا تحت تأثیر ‌‌قرار می‌دهند و داستان‌های گوناگونی را شكل می‌دهند. ساركسیان نیز در این كتاب با زبانی عاشقانه به جنگ، ارتباطات و احساسات انسان‌ها و ویرانی‌هایی كه محصول جنگ است پرداخته است. در كارنامه هنری وی دریافت جایزه دولتی ارمنستان در سال 1983 برای نگارش مجموعه داستان «صلح قبل از جنگ‌» درج شده است.

آمبولانس چی
پدید‌آورنده: پوریا عالمی
ناشر: مروارید
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1396  
قیمت: 23 هزار تومان
«آمبولانس چی» برگزیده‌ای از یادداشت‌هایی است كه در روزنامه شرق با همین عنوان در سال 93 منتشر شده است. ستون‌های طنز معمولاً مورد استقبال خوانندگان مطبوعات قرار می‌گیرد، از این روز خواندن این كتاب نیز می‌تواند نظر همراهانش را جلب كند. «پوریا عالمی» نویسنده، طنزنویس و روزنامه‌نگار جوان ایرانی است كه در نشریاتی چون گل آقا، همشهری، قانون و اعتماد قلم زده است. قصه‌های كاناپه چی، آدم‌های عوضی و قصه‌های آسانسورچی، فال قهوه و كتاب غم عناوین تعدادی از كتاب‌های پوریا آدمی است كه تاكنون منتشر شده است.

دیل تنگی
پدید آورنده: عبدالرضا رضایی‌نیا
ناشر: سپیدرود
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1395  
قیمت: 10 هزار تومان
«دیل تنگی» عنوان مجموعه‌ترانه‌ای از «عبدالرضا رضایی‌نیا» شاعر اهل صومعه‌سراست كه سال گذشته به همت حوزه هنری گیلان منتشر شد‌. این كتاب دربرگیرنده 30 ترانه گیلكی است كه از سوی خوانندگانی چون ناصر مسعودی، علیرضا شوریده، شاهرخ شیردوست، امیر زیباكناری، محمد عذر‌خواه، بابك ربوخه و... اجرا شده و برای مردم گیلان‌زمین خاطره‌ساز بوده است. صبح قیامت به خیر، چشم نوشت آهو، گلدون شكسته، كفش‌های مجنون گم گشت و مقتل گل سرخ عناوین تعدادی از آثار این شاعر و ترانه‌سرای گیلانی است كه پیش از این منتشر شده است.

خاطرات سفیر
پدید آورنده: نیلوفر شادمهری
ناشر: سوره مهر
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1396
قیمت: 14 هزار تومان
«خاطرات سفیر» عنوان بخشی از مجموعه‌خاطرات یك دانشجوی ایرانی از دوران تحصیل در كشور فرانسه است.
 این كتاب دربرگیرنده خاطرات «نیلوفر شادمهری» از زمان ورود به خوابگاه دانشجویی تا یك سال بعد از آن یعنی زمان برگشت به وطن است. بی‌‌تردید همراهی با روایت رویدادهای زندگی دیگران دلنشین است و می‌تواند مخاطبان را در تجارب ایشان شریك كند.
كتاب «خاطرات سفیر» در 200 صفحه و با شمارگان 2500 نسخه روی پیشخان كتابفروشی‌های كشور قرار گرفته است.

شعر تنها سلاح شاعرهاست
پدید آورنده: وحیده تقی‌پور
ناشر: فرهنگ ایلیا
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1396     
قیمت: 10 هزارتومان
«شعر تنها سلاح شاعرهاست» عنوان مجموعه‌شعری از «وحیده تقی‌پور» شاعر توانمند‌ی است كه در شهر ساحلی انزلی زندگی می‌كند. اشعار این كتاب در قالب غزل، مثنوی، چهارپاره و رباعی سروده شده است. تقی‌پور از اعضای فعال انجمن‌های شعر شیدا و پروین انزلی است. وی می‌گوید: نگاهم را در قالبی می‌ریزم به نام شعر تا شاید زندگی را از دریچه‌ای دیگر به خودم و دنیای اطراف خودم نشان بدهم و زبانی باشم از ناگفته‌ها و ناشنیده‌های قلب‌هایی كه در سكوت فریاد می‌كشند.
«شعر تنها سلاح شاعرهاست» در 96 صفحه اخیراً منتشر شده است.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code