موضوعات
گیلان

«خطابه سقوط رم» در بازار كتاب ایران

نویسنده: مریم ساحلی‌ رشت ‌ـ خبرنگار
كتاب‌ها همراهان دلپذیر ما در مسیر زندگی هستند. نقش همراهی آنها در شكل‌گیری افكار و نگرش ما درباره مسائل پیرامون انكار‌ناپدیر است...
1396/06/15
كتاب‌ها همراهان دلپذیر ما در مسیر زندگی هستند. نقش همراهی آنها در شكل‌گیری افكار و نگرش ما درباره مسائل پیرامون انكار‌ناپدیر است. كتاب‌ها روشنی‌بخش زندگی خواهند بود اگر ما بخواهیم. همشهری این هفته نیز با پیشخان كتاب به دیدارتان آمده است تا با شما از این یار مهربان سخن بگوید.

مغلطه؛ راهنمای درست ‌اندیشیدن
پدید آورنده: جمی وایت
مترجم: مریم تقدیسی
ناشر: قفنوس
نوبت چاپ: دوم
سال چاپ: 1395
قیمت: 12‌هزارتومان
«مغلطه؛ راهنمای درست اندیشیدن» عنوان كتابی است كه در حوزه فلسفه و عرفان به نگارش درآمده است. نویسنده در این كتاب تلاش می‌كند مخاطبانش را با خطاهای منطق آشنا كند و آنها را به سمتی سوق دهد كه از اشتباه‌هایی كه ممكن در استدلال‌هایشان‌ دچار شوند، فاصله بگیرند. نویسنده در 12 فصل به بررسی 12 مغلطه می‌پردازد و می‌كوشد تا مخاطبانش را به درست اندیشیدن و پرهیز از خطاهای استدلال كه مورد نیاز هر انسان اهل تعقل است، نزدیك کند.

 خطابه سقوط رم
پدید آورنده: ژروم فراری
مترجم: پریزاد تجلی
ناشر: مروارید
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1396
قیمت: 14 هزار تومان
«خطابه سقوط رم» عنوان رمانی با درون‌مایه فلسفی است كه «ژروم فراری» نویسنده و مترجم اهل فرانسه آن را به نگارش درآورده است. وی در این رمان برجسته به روایت داستان زندگی جوانی كه دانشجوی فلسفه است، می‌نشیند؛ جوانی كه كافه‌ای ‌در روستای زادگاهش راه انداخته است اما به مرور تصورش از آرزوهایی كه در سر می‌پروانده، تغییر می‌كند. فراری برای نگارش این رمان جایزه گنكور در سال 2012 را دریافت كرد كه مهم‌ترین جایزه ادبی فرانسه محسوب می‌شود.

حركت در مه
پدید آورنده: محمدحسن شهسواری
ناشر: نشر چشمه
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1396  
قیمت: 55 هزار تومان
«حركت در مه» عنوان كتابی است كه نویسنده در آن به چگونه داستان نوشتن می‌پردازد. این كتاب كه با استقبال علاقه‌مندان به داستان‌نویسی روبه‌رو شده است، مخاطبانش را طی 7 مرحله كه از خلق ایده آغاز می‌شود تا نگارش یك خلاصه رمان و آغاز مرحله تألیف همراهی می‌كند. این كتاب بر اساس تجارب نویسندگی و تدریس «محمدحسن شهسواری» در عرصه داستان نوشته شده است و راهنمای مناسبی برای نویسندگان داستان است و همچنین می‌تواند برای نمایشنامه‌نویسان و فیلمنامه‌نویسان‌ مفید واقع شود.

یادی از دكتر حشمت جنگلی
پدید آورنده: محمود پاینده لنگرودی
ناشر: فرهنگ ایلیا
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1395
قیمت: 12 هزار تومان
«یادی از دكتر حشمت جنگلی» عنوان كتابی است كه به همت حوزه هنری گیلان در زمینه تاریخ این استان منتشر شده است. نویسنده در این كتاب به موضوع زندگی و مبارزات یكی از یاران برجسته و معروف میرزا كوچك جنگلی پرداخته است. حشمت جنگلی پزشکی مبارز بود كه روایت تلاش‌هایش تا همیشه در اذهان باقی می‌ماند. نهضت جنگل و تلاش‌های میرزا و یارانش از جمله رویدادهای تاریخ‌ساز گیلان است و تلاش به‌منظور ثبت و انتقال وقایع و معرفی شخصیت‌های آن از اهمیتی خاص برخوردار است. كتاب «یادی از دكتر حشمت جنگلی» در 174 صفحه روی پیشخان كتابفروشی‌ها قرار گرفته است.

آن است شیوه حكومت
پدید آورنده: سید‌مهدی شجاعی
ناشر: نیستان
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1396  
قیمت: 9500 تومان
«آن است شیوه حكومت» عنوان ترجمه «سید‌مهدی شجاعی» از نامه حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) به مالك اشتر است. این نامه مشهور كه در نهج‌البلاغه نیز هست دربرگیرنده قوانین ارزشمندی در عرصه حكومت اسلامی است.
شجاعی با نثری روان و شیوا به شرح این نامه پرداخته است. توضیحات ارزشمند وی در مقدمه كتاب در فهم و درك مطالب بسیار تأثیرگذار است. نویسنده در این مقدمه به مواردی چون هدف از حكومت در دین مبین اسلام و تقسیم‌بندی حكومت اسلامی در دو مبحث حكومت‌های علوی و اموی پرداخته است.

برنج و خطر آلودگی
پدیدآورندگان: منصور افشارمحمدیان، سارا اسمعیلی، زهرا الماسی
ناشر: گهواره‌ كتابیران
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1396
قیمت: 14 هزار تومان
«برنج و خطر آلودگی» عنوان كتابی است كه «منصور افشار محمدیان» عضو هیأت علمی دانشكده علوم پایه دانشگاه گیلان‌ ‌‌با همكاری «سارا اسمعیلی» و«زهرا الماسی» كارشناسان ارشد علوم گیاهی منتشر کرده است. مؤلفان در این كتاب به مباحثی چون ارزش غذایی و تركیبات آلی برنج، بیماری‌ها و آفات تهدید‌كننده برنج، سموم مصرفی در مزارع برنج، كنترل شیمیایی و بیولوژیكی بیماری‌ها و آفات برنج، آلودگی‌های برنج و... در قالب 7 فصل پرداخته‌اند. كتاب «‌برنج و خطر آلودگی‌» در ۱۷۲ صفحه و با شمارگان هزار نسخه روی پیشخان كتابفروشی‌ها قرار گرفته است

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code