موضوعات
گیلان

«بیشتر از دریا» در بازار كتاب

نویسنده:
دانسته‌ها و اندیشه‌های نویسندگان در برگ برگ صفحاتی كه به نگارش درآورده‌اند، نفس می‌كشند. همنشینی با كتاب‌ها ما را با تجارب و افكار دیگران همراه می‌سازد تا زندگی خویش را بهتر و بیشتر دریابیم...
1396/08/10
دانسته‌ها و اندیشه‌های نویسندگان در برگ برگ صفحاتی كه به نگارش درآورده‌اند، نفس می‌كشند. همنشینی با كتاب‌ها ما را با تجارب و افكار دیگران همراه می‌سازد تا زندگی خویش را بهتر و بیشتر دریابیم. همشهری این هفته نیز با پیشخان كتاب به دیدارتان آمده است تا با شما از این همراه روشنی‌بخش سخن بگوید.

بیشتر از دریا
پدید آورنده: مسعود اصغرنژاد بلوچی
ناشر: دوات معاصر
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1396
قیمت: 8 هزار تومان
«بیشتر از دریا» عنوان مجموعه‌شعری از «مسعود اصغرنژاد بلوچی» شاعر، داستان‌نویس و منتقد است. وی كه كارشناس ارشد ادبیات است، سال 1358 در زیبا‌كنار گیلان چشم به جهان گشود و اكنون ساكن نیشابور است. «مروری بر آثار شجاع‌الدین شهابی»، مجموعه‌شعر «كارد» و مجموعه‌داستان‌های «ماهی‌های نیلی خاك»، «عطر گل سرخ»، «ماهی‌گیر» و «‌تا آمدن دوستم لك‌لك‌ها بیدار بودند» از آثار منتشر‌شده از این هنرمند است. بلوچی همچنین از چند اثر آماده چاپ، مانند یك تحقیق مشترك با «رحمت‌الله برمكی» شاعر جنوبی با نام «تصویرها در شعر نیشابور» كه مراحل پایانی خود را طی می‌كند، خبر می‌دهد.

هرس
پدید آورنده: نسیم مرعشی
 ناشر: چشمه
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1396
قیمت: 16 هزار تومان
«هرس» عنوان رمانی است كه «نسیم مرعشی» نویسنده و فیلمنامه‌نویس جوان تهرانی آن را به نگارش درآورده است. رمان هرس در قالب 18 فصل نوشته شده است و نگاهی به زندگی انسان‌ها پس از جنگ دارد. مخاطبان این كتاب با اهواز در سال‌های پس از جنگ همراه می‌شوند. مرعشی پیش از این رمان «پاییز فصلِ آخرِ سال است» را منتشر ساخت‌ كه با استقبال بسیار علاقه‌مندان به ادبیات داستانی مواجه شد. وی با این رمان موفق به كسب جایزه جلال آل احمد شد. در كارنامه هنری مرعشی كسب افتخاراتی چون جایزه داستان تهران نیز به چشم می‌خورد.

خون انار گردن پاییز است
پدید آورنده: مژده لواسانی
ناشر: نیستان
نوبت چاپ: اول
 سال چاپ: 1396
قیمت: 10 هزار تومان
«خون انار گردن پاییز است» عنوان مجموعه‌ای از اشعار و متون «مژده لواسانی» مجری برنامه‌های تلویزیونی است. این كتاب در 4 بخش تدوین شده است. «پاییز نگاری» عنوان بخش اول است كه در‌برگیرنده متن‌های عاشقانه است. «مرثیه‌ای برای آب و آبرو» عنوان بخش دوم و شامل نوشته‌هایی با موضوع مذهبی است که نویسنده آن را به آستان ائمه اطهار(ع) تقدیم كرده است. «حواس شهر پرت توست» نام سومین بخش است كه نویسنده در آن به شهر تهران پرداخته است. و سرانجام آخرین بخش «روز واقعه رفته باشی» نام دارد كه برای شهیدان نوشته شده است.

كودتاهای ایران
پدید آورنده: سهراب یزدانی
ناشر: ماهی
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1396
قیمت: 32 هزار تومان
«كودتاهای ایران» عنوان كتابی است كه نویسنده در آن به بررسی و تحلیل تحولات سیاسی تاریخ ایران پرداخته است. كودتاها در طول زمان رویدادی به‌منظور تغییر سریع دولت‌ها بوده‌اند و علل شكل‌گیری، تأثیرات و سرانجام كودتاها از نظر سیاستمداران، تاریخ‌نویسان و جامعه‌شناسان همواره مورد توجه قرار گرفته است. نویسنده كتاب «كودتاهای ایران» ابتدا به پدیده كودتا توجه داشته و پس از آن درباره 4 كودتای اخیر رخ داده در ایران شامل براندازی مجلس اول، برچیدن مجلس دوم، سوم اسفند 1299 و 28 مرداد 1332 و تحلیل حوادث آن نوشته است.

هرگز تركم مكن
پدید آورنده: كازئو ایشی گورو
مترجم: مهدی غبرایی
ناشر: افق
نوبت چاپ: دوم
سال چاپ: ۱۳۹۵
قیمت: 29 هزار تومان
«هرگز تركم مكن» عنوان رمانی است كه نویسنده در آن به روایت عشق و زندگی انسان در فراز و نشیب زندگی مدرن و تأثیر آن بر اخلاق نشسته است. این رمان یكی از برجسته‌ترین آثار «كازئو ایشی گورو» به شمار می‌آید. این نویسنده انگلیسی ژاپنی‌تبار موفق به كسب جایزه نوبل ادبیات در سال 2017 شد. در كارنامه هنری او جوایز مهم دیگری نیز به چشم می‌خورد. «منظر پریده‌‌رنگ تپه‌ها»، «هنرمندی از جهان شناور»، «بازمانده روز» و «وقتی یتیم بودیم» عناوین تعدادی دیگر از رمان‌های این نویسنده توانمند است كه به فارسی نیز ترجمه شده است.

آموزش طراحی از منظره
رسول ربیعی
ناشر: سپیدرود
نوبت چاپ: اول
سال چاپ: 1393
قیمت: 7 هزار تومان
آنها كه با جهان نقاشی آشنا هستند‌ می‌دانند كه طراحی چه جایگاهی در هنر‌های تجسمی دارد. مهارت طراحی با آموزش و تمرین و تكرار به دست می‌آید. هنرمندان بسیاری، دانسته‌ها و تجاربشان در زمینه طراحی را در دل كتاب‌ها برای دیگران به یادگار گذاشته‌اند تا علاقه‌مندان به یادگیری از آن بهره‌مند شوند و آسان‌تر و بهتر بیاموزند و بر مهارت‌های خویش بیفزایند. «آموزش طراحی از منظره» كتابی مصور است که به همین موضوع می‌پردازد. این كتاب در 58 صفحه و با شمارگان هزار نسخه در قطع رحلی از سوی یك ناشر گیلانی منتشر شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code