موضوعات
فارس

۲۳۲ پروژه نیمه‌تمام ورزشی فارس تکمیل شد

نویسنده:
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به تکمیل ۲۳۲ پروژه نیمه‌تمام ورزشی این استان در 2 سال گذشته گفت: ۱۴۰ پروژه‌ نیمه تمام ورزشی فارس تا یک سال آینده تکمیل می‌شود.
1396/05/22
به گزارش تسنیم «حیدرعلی کامیاب» در بازدید از مجموعه ورزشی، تفریحی و توریستی پولاد کف در سپیدان افزود: در ابتدای سال 94 تعداد 372 پروژه نیمه تمام در ورزش فارس ثبت شده بود که در این مدت 232 پروژه به سرانجام رسیده و 500 هزار متر مربع فضای سرپوشیده به فضای ورزشی فارس اضافه شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان با بیان این‌که بیش از 270‌مکان ورزشی در 2 سال گذشته در فارس ساخته شده و در بخشی از آن نیز خیران مشارکت داشته‌اند، بیان کرد: در مجموع 59 مکان ورزشی توسط خیران افتتاح شده و برخی نیز در حال ساخت است که شامل زمین چمن مصنوعی و سالن 3 هزار نفری سرپوشیده است.
کامیاب با بیان این‌که تا قبل از سال 94 خیران مشارکتی در ساخت طرح‌های ورزشی نداشتند، گفت: خیران در حال حاضر بیش از 70 میلیارد تومان در این زمینه هزینه کرد‌ه‌ و در پی آن نیز مجمع خیران ورزشی تشکیل شده است. وی با بیان این‌که فارس تنها استان است کشور است که موفق شده از ظرفیت‌های خیران در عرصه ورزش بهره‌مند شود، اظهار کرد: در این زمینه اداره کل ورزش و جوانان فارس سال گذشته رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داد.
مدیرکل ورزش و جوانان به سایر فعالیت‌های این اداره کل در سال گذشته اشاره کرده و افزود: در بخش تعمیرات مجموعه ورزشی شهید دستغیب همراه با چند سالن تخصصی دیگر شامل وزنه‌برداری و ژیمناستیک تعمیر و بازسازی شد.
کامیاب گفت: همچنین با بهره برداری از ورزشگاه پارس شیراز در ابتدای امسال این ورزشگاه به عنوان یکی از ورزشگاه‌های بزرگ کشور از اول مهر امسال میزبان بازی‌های دسته یک فوتبال کشور است.

تعمیر و بازسازی ورزشگاه حافظیه
مدیرکل ورزش و جوانان از آغاز تعمیر و بازسازی ورزشگاه حافظیه شیراز خبرداد و گفت: زمین چمن ورزشگاه حافظیه 3 سال گذشته با اعتبار یک‌ونیم میلیارد تومانی بازسازی شد اما به صورت استاندارد این مهم اتفاق نیفتاد و دوباره باید زمین چمن آن تعویض و بازسازی VIp و سایر سالن‌های آن انجام شود که امیدواریم در سال آینده به پایان برسد.
این مسئول با بیان این‌که امروز در شمال غرب شیراز از وجود ورزشگاه و زمین چمن استاندارد محروم هستیم، اضافه کرد: اداره کل ورزش و جوانان در این زمینه ساخت زمین چمن استاندارد را در برنامه دارند و امیدواریم با تعامل شورای اسلامی و شهردار جدید شیراز این مهم محقق شود.
کامیاب در مورد ورزشگاه 6 هزار نفری شیراز نیز گفت: این ورزشگاه در سال گذشته 10 میلیارد تومان اعتبار گرفت و در حال حاضر 40 درصد پیشرفت دارد که امیدوارم سال 97 به بهره‌برداری برسد.
وی از دیگر فعالیت‌های امسال اداره کل ورزش و جوانان فارس در کلان‌شهر شیراز را تعمیر و بازسازی استخرهای انقلاب و آزادی عنوان و بیان کرد: همچنین به منظور حمایت از ورزش بانوان بازسازی مجموعه ورزشی حجاب در برنامه قرار دارد و این مهم با جدیت دنبال می‌شود.
مدیرکل ورزش و جوانان با بیان این‌که همچنین خانه کاراته و خانه تنیس استان نیز در مجموعه پارس شیراز ساخته می‌شود تا پس از 39 سال شیراز دارای خانه تنیس شود، گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته و اجرای طرح‌های مختلف عمرانی تا 5 سال آینده یک انقلاب عمرانی در حوزه ورزش و فارس اتفاق می‌افتد.
کامیاب با بیان این‌که اداره کل ورزش جزو ‌استان‌های برتر دارای جایگاه است، عنوان کرد: در ورزش‌های همگانی نیز فارس در کشور جزو 3 استان برتر کشور است و این نشان از اهمیت مردم به ورزش همگانی و پرداختن به این موضوع است.

جایگاه فارس در ورزش قهرمانی
مدیرکل ورزش و جوانان به جایگاه فارس در ورزش قهرمانی نیز اشاره کرد و گفت: این استان در این زمینه مقام نخست کشور را دارد و در سال گذشته ورزشکاران این استان بیش از ‌هزار و 800 مدال کسب کردند. 70‌مدال آن آسیایی و جهانی بوده و برای نخستین بار تک مدال آسیایی کشور در اسکی به نام فارس رقم خورد.
وی بیان کرد: در ورزش حرفه‌ای نیز در سال گذشته بیش از سه میلیارد تومان به تیم‌های باشگاهی کمک شد و امیدواریم امسال شاهد درخشش آنها در مسابقات کشوری باشیم.
مدیرکل ورزش و جوانان با اشاره به افزایش حدود دو برابری اعتبارات حوزه جوانان گفت: فارس نخستین استانی بود که در سال گذشته خانه جوان را ایجاد کرد و امسال باید در تمام شهرستان‌ها راه‌اندازی شود.
کامیاب به پایتختی شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام نیز اشاره کرد و افزود: یکی از فعالیت‌های شاخص در این زمینه آغاز ساخت کمپ توانمندسازی جوانان با اعتبار 5 میلیارد تومان در شهرستان سپیدان است که در آن علاوه بر جوانان فارس و ایران سالانه 500 جوان از کشورهای اسلامی آموزش‌های توانمندسازی را فرا می‌گیرند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code