موضوعات
فارس

کسب رتبه اول کشور مسابقه پرسش مهر ریاست جمهوری توسط دو دانش آموز استان

نویسنده:
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس از کسب رتبه اول کشوری رشته های هنرهای دستی و هنرهای تجسمی در مسابقه پرسش مهر ریاست جمهوری توسط 2 نفر از دانش آموزان فارس خبرداد.
1393/08/28
 به گزارش مهر «محمد نظری»  عنوان کرد: از 14 سال قبل به ابتکار رئیس جمهوری وقت هر سال همزمان با آغاز سال تحصیلی رئیس جمهوری سوالی را برای دانش آموزان مطرح می کند.
وی با اشاره به اینکه پرسش مهر سال گذشته «اگر پدر شما رئیس جمهور باشد، چه اقدامی را به او توصیه می کند که بتواند اعتدال و میانه روی را در همه ابعاد جامعه ایرانی بگستراند؟» بوده است، گفت: در این مسابقه 114 هزار و 498 نفر دانش آموز دختر و پسر از فارس در رشته های مختلف هنرهای نمایشی، هنرهای آوایی، هنرهای دستی، هنرهای تجسمی و فرهنگی و ادبی شرکت کردند. معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس ادامه داد: از این تعداد 2181 نفر به عنوان برگزیده به مرحله استانی راه یافتند. نظری اعلام کرد: «فاطمه خداکریم اردکانی» از سپیدان و «مهراب پرواس» از ناحیه یک شیراز به تربیت در رشته های هنرهای دستی و هنرهای تجسمی به عنوان نفر اول لوح تقدیر و تندیس یادبود را از رئیس جمهوری دریافت کردند. وی گفت: در سال جاری نیز رئیس جمهور با سوال «ایران ما با مشکل کمبود آب روبه رو است. هر یک از ما چگونه می توانیم از آب های ایران بهتر نگهداری و استفاده کنیم؟» دانش آموزان را به تحقیق و کاوش علمی در مورد علت بحران کمبود آب دعوت کرد. معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس بیان کرد: دانش آموزان فارس می توانند آثار خود را در پاسخ به این سوال در قالب های ادبی، هنرهای دستی و تجسمی و امکانات مجازی مانند نشریه های مجازی، وبلاگ نویسی و بازی های رایانه ای تا 10 دی ماه ارائه دهند که در مراحل بعد در شهرستان، نواحی و در نهایت استان مورد ارزیابی قرار بگیرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code