موضوعات
فارس

پروژه‌های شهرداری شیراز همچنان فعال است

نویسنده:
سرپرست شهرداری شیراز گفت: تأکید شهرداری و شورای پنجم شیراز عدم توقف روند توسعه و عمران شهر است....
1396/07/17
سرپرست شهرداری شیراز گفت: تأکید شهرداری و شورای پنجم شیراز عدم توقف روند توسعه و عمران شهر است.
«محمدحسن اسدی» در بازدید از 2 پروژه تقاطع سه سطحی مطهری- امیرکبیر- رحمت و تقاطع غیر همسطح شهید رودکی اظهار کرد: امروز علاوه بر این 2 پروژه، سایر فعالیت‌های عمرانی شهر نیز روال عادی خود را طی می‌کند و با هیچ توقفی روبرو نیستیم.
سرپرست شهرداری شیراز با بیان این که 2 تقاطع غیر همسطح مطهری- امیرکبیر و شهید رودکی در راستای تعهدات شهرداری مبنی بر ایمن‌سازی محور کمربندی، توسط مهندسان جوان و توانمند شیرازی در دست ساخت است، افزود: در شرایط کنونی که برخی کلانشهر‌ها به دلیل مشکلات مالی، بیش از ۷ ماه است که عملیات عمرانی خود را متوقف کرده‌اند، پروژه‌های شهرداری شیراز همچنان فعال است و با وجود به مشکلات اقتصادی، اهتمام مجموعه مدیریت شهری بر عدم توقف روند توسعه و عمران شهر و تأمین رفاه شهروندان است.
اسدی در تشریح تقاطع غیر همسطح مطهری- امیرکبیر- رحمت نیز بیان کرد: این پروژه سه سطحی پروانه‌ای شکل با 7 پل و مجموع طول 5 کیلومتر، در حال حاضر بزرگ ترین پروژه شهر شیراز است که با افتتاح آن تحول زیادی در جریان ترافیک ورودی شهر شیراز از سمت بوشهر، بلوار امیرکبیر و بلوار رحمت ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به پیشرفت ۵۹ درصدی این تقاطع عنوان کرد: موقعیت مکانی و طراحی خاص و منحصر به فرد، این پروژه را از تملک اراضی بی نیاز کرده است. طراحی و اجرای پل نیز به گونه‌ای بود که حتی یک روز هم خیابان امیرکبیر که یکی از محور‌های اصلی شهر شیراز است مسدود نشد و تردد خودرو‌های عبوری در آن جریان داشت.
سرپرست شهرداری شیراز گفت: پروژه سه سطحی مطهری- امیرکبیر- رحمت با هدف تکمیل یکی از شریان‌های اصلی رینگ درون شهری شیراز، روان سازی ترافیک، افزایش ایمنی تردد در کمربندی و کاهش زمان سفر‌های درون شهری در حال ساخت است که به دلیل همجواری با باغ جنت و اتصال چند شریان اصلی در محور‌های شلوغ شهر، تکمیل و افتتاح سریع آن اهمیت ویژه‌ای دارد.
اسدی با بیان این‌که تاکنون پروژه با حدود ۲۷ میلیارد تومان اعتبار، ۵۹ درصد پیشرفت داشته است که با رصد دائمی و حل مشکلات تملکی، عملیات عمرانی اصلی تا پایان سال به پایان می‌رسد، افزود: این تقاطع با ۶۴ هزار مترمربع پل سازی و ۷۷ پایه از جمله پروژه‌های بزرگ عمرانی شیراز است که از نظر ابعادی 6 برابر تقاطع بصیرت (پل معالی آباد) و 2 برابر تقاطع میدان معلم بوده که به دست جوانان شیرازی در حال ساخت است.

تقاطع شهید عبدالله رودکی
سرپرست شهرداری شیراز در بازدید از تقاطع شهید عبدالله رودکی نیز در اشاره به نقش و اهمیت این پروژه گفت: تقاطع شهید رودکی با عبور عرضی از محور کمربندی، بلوار ایمان جنوبی و امیرکبیر را به یکدیگر متصل می‌کند و با ورود به بلوار مهدیه، ارتباط این بخش را با محور غرب شهر برقرار می‌کند.
اسدی حجم زیاد عملیات عمرانی، نیاز به تملک اراضی مسیر که بدون سند و مستحدثات هستند و در برخی موارد نیز با اراضی ملی تداخل دارد و همچنین هزینه زیاد جابجایی تأسیسات گاز در بلوار ایمان جنوبی را از مهم‌ترین مشکلات این پروژه دانست و ادامه داد: تاکنون حدود ۷۵ درصد پروژه انجام شده است و ادامه آن نیازمند ایجاد مسیر دسترسی برای جابجایی ترافیک است.
وی با اشاره به این‌که پل روگذر شمال به جنوب تقاطع غیر همسطح شهید عبدالله رودکی در 2 ماه آینده تکمیل می‌شود، افزود: در حال حاضر ۸۰ درصد از عملیات عمرانی پل انجام شده و تکمیل بخش باقی مانده مستلزم ایجاد مسیر دسترسی فرعی برای جابجایی ترافیک است، اما افتتاح کل پروژه به علت وجود بحث تملک، زمان بر است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code