موضوعات
فارس

مديركل ثبت احوال فارس خبرداد

كاهش 5‌درصدي آمار ازدواج نسبت به سال گذشته

نویسنده:
مدير كل ثبت احوال استان فارس گفت: طي 8ماه منتهي به اول آذر امسال، تعداد 33 هزار و 402 ازدواج در استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه در سال 91 نشان‌دهنده 4/6 درصد کاهش است.
1392/10/01
مدير كل ثبت احوال استان فارس گفت: طي 8ماه منتهي به اول آذر امسال، تعداد 33 هزار و 402 ازدواج در استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه در سال 91 نشان‌دهنده 4/6 درصد کاهش است.
به گزارش ایسنا «محسن نعمتي» افزود: آمار ازدواج ثبت شده نشان می‌دهد در هر شبانه روز 135/8 نفر و در هر ساعت 5/6 نفر در استان مزدوج مي‌شوند.
وي با استناد به آمارها گفت: بیشترین ازدواج مردان در گروه سنی 25 تا 29 سال و زنان در گروه سنی  20  تا 24سال است.نعمتي خاطرنشان كرد: نرخ ازدواج در استان فارس در مدت گذشته از سال جاري، 10/7 در هر يكهزار نفر جمعیت استان است.
وي ميانگين سن ازدواج مردان در استان را 28/2 و زنان را 23/5 عنوان و اضافه كرد: ميانگين سني ازدواج نيز به نسبت سال گذشته افزايش داشته است.
نعمتي گفت: میانگین سن ازدواج مردان در شهرستان‌های رستم، ممسنی، شیراز و آباده از سایر شهرستان‌ها بالاتر است و میانگین سن ازدواج زنان در شهرستان‌های خنج، ممسنی، رستم و کازرون بالاتر از دیگر شهرستان‌هاست.
مدير كل ثبت احوال استان فارس همچنين به ثبت 5 هزارو 757 فقره طلاق در استان طي8 ماه منتهي به آذرجاري اشاره و اضافه كرد: طلاق ثبت شده نشان می‌دهد در هر شبانه روز 23/4 واقعه طلاق در استان رخ داده است.
نعمتي خاطرنشان كرد: نسبت ازدواج به طلاق در استان 5/8 است يعني در برابر هر يك طلاق 5/8 ازدواج حادث و ثبت شده كه اين نسبت در سال 91 حدود 6/6 بوده و امسال كاهش داشته است.
مدير كل ثبت احوال فارس تاكيد كرد: در شهرستان شیراز 4 ازدواج در برابر هر یک طلاق ثبت شده که از سایر شهرستان‌ها کمتر است.
وي نرخ طلاق در استان را 1/83 در هر هزار نفر جمعيت استان فارس اعلام و خاطرنشان كرد: 50 درصد از طلاق‌ها در 5 سال اول زندگي زوج‌ها حادث مي‌شود و بيشترين تعداد طلاق مربوط به زوج‌هايي است كه كمتر از يكسال تفاوت سني دارند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code