موضوعات
فارس

فعالان معدنی حمایت می‌شوند

نویسنده:
8 فعال معدنی متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید به ارزش 9 میلیارد و 300‌میلیون تومان در فارس به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند...
1396/09/07
8 فعال معدنی متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید به ارزش 9 میلیارد و 300‌میلیون تومان در فارس به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فارس با برخورداری از 150‌معدن سنگ تزیینی و نما با ظرفیت 3 میلیون و 200‌هزار تن از قطب‌های اصلی این معادن در کشور است. این ظرفیت اشتغالزایی برای 3 هزار و 600 نفر را به دنبال داشته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس «جعفر سرقینی» در بازدید از معادن سنگ نی ریز و بوانات از حمایت‌های دولت برای توسعه و تجهیز معادن و صنایع وابسته به فناوری‌های روز خبر‌داد و بیان کرد: در این زمینه دولت تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار صنایع قرار می‌دهد.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: این وزارتخانه در تلاش است با تکمیل چرخه کنسانتره و گندله آهن در 2 سال آینده توازنی بین صادرات سنگ آهن و واردات فولاد ایجاد کند.
سرقینی گفت: سالانه به طور میانگین هفت تا هشت میلیون تن فولاد و محصولات فولادی وارد کشور می‌شود؛ این در حالی است که بین 20 تا 22 میلیون تن سنگ آهن صادر می‌شود.
معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: به دنبال ایجاد توازن در چرخه کنسانتره و گندله آهن هستیم تا نیاز کشور به واردات فولاد برطرف شود.
این مسئول جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی را از مهم‌ترین سیاست‌های این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: ازسرمایه‌گذاری در بخش‌های فراوری معادن با هدف ایجاد ارزش افزوده حمایت می‌شود. وی افزود: شرکت‌های دارای توان مالی و فنی در صورت داشتن صلاحیت می‌توانند فعالیت در پهنه‌هایی که تعریف می‌شود را آغاز کنند و وزارتخانه از آنها حمایت می‌کند.
سرقینی بیان کرد: اکتشاف معادن به صورت سنتی دیگر قابل قبول نیست و بهره‌برداران باید از روش‌های نوین استفاده کرده و در صورت لزوم از تجربه و دانش فنی شرکت‌های خارجی بهره بگیرند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code