موضوعات
فارس

عزم جزم کوهنوردان شیرازی برای فتح قله «مانسلو»

نویسنده:
آرمان شهپری و میلاد کشاورزی 2 کوهنورد شیرازی که از دهم شهریور صعود خود را به قله 8 هزار و 163 متری «‌مانسلو » در رشته کوه هیمالیا آغاز کردند هم اینک به ارتفاع 4 هزار و 900 متری این قله رسیدند....
1396/06/19
 آرمان شهپری و میلاد کشاورزی 2 کوهنورد شیرازی که از دهم شهریور صعود خود را به قله 8 هزار و 163 متری «‌مانسلو » در رشته کوه هیمالیا آغاز کردند هم اینک به ارتفاع 4 هزار و 900 متری این قله رسیدند.
آرمان شهپری با ارسال آخرین وضعیت خود و میلاد کشاورزی از طریق ماهواره ثریا در گفت وگو با ایرنا گفت : ابتدا با خودرو از کاتماندو پایتخت نپال به سمت روستای دهاراپانی در ارتفاع 2 هزارمتری حرکت کردیم و سپس حرکت خود را به سمت بیس کمپ (کمپ پایه‌) با ارتفاع 4 هزار و 500 متر آغاز کردیم.
وی اضافه کرد : پس از چند روز به ارتفاع 3 هزارو 500 متری در کمپ بیمتام رسیدیم و مجبور شدیم به دلیل بارندگی و طوفان شدید در این کمپ توقف کنیم و یک روز بعد صعود خود را مجداد آغاز کردیم.
شهپری افزود: هم اینک در کمال سلامت به همراه میلاد کشاورزی در ارتفاع 4 هزار و 900 متری در بیس‌کمپ قرار داریم و به امید خدا پس از اینکه شرایط آب و هوایی مساعد شد حرکت خود را برای فتح قله آغاز خواهیم کرد.
این کوهنورد شیرازی بیان کرد: در این صعود 2 نفر از افراد بومی (شرپا) که به ارتفاعات آشنایی دارند ما را همراهی می کنند.
« شرپا » به مردم شرق گفته می شود و شر به معنای شرق و پا به معنای مردمی که در کوه های منطقه نپال و در ارتفاعات هیمالیا زندگی می کنند.
قله مانسلو (manaslu) در منطقه  گورخا که بخشی ازسلسه کوهای هیمالیا در کشور نپال است، قرار دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code