موضوعات
فارس

صدای همشهری

نویسنده:
02188932308 یا 07132317850 [ستون صدای همشهری برای نوشتن مشكلات شماست، معضلاتی كه منعكس می‌شوند تا مسئولان آنها را بخوانند و در پی یافتن راه حلی برای رفع آنها برآیند. برای بازگو کردن مشکلات با ما تماس بگیرید.]
1396/06/27
  زائران اربعین درخت بکارند
بنده پیشنهادی را به مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات در فارس ارائه دادم که ظاهرا دوستان، توجه نکردند یا اینکه یادشان رفت پیگیری کنند. می‌دانیم که در ایام اربعین، زائران زیادی از ایران به سمت عراق می‌روند. از طرفی آلودگی هوا و ریزگردها هم درست در مناطقی است که مسیر عبور زائران محسوب می‌شود. پیشنهاد می‌کنم که هر یک از زائران، متناسب با توان خود، یک یا چند نهال را در حین عبور از مرز در خاک ایران یا عراق بکارند؛ نهال‌هایی که متناسب با شرایط اقلیمی باشند. شاید این اقدام بتواند بخشی از مشکلات را در درازمدت مرتفع کند.
سید محسن ذاکری از آباده

  زیباسازی استهبان
به دلیل وجود دانشگاه در شهرستان استهبان، این شهر پذیرای دانشجویان و مهمانان بسیاری است. بنابراین از مسئولان استهبان توقع داریم به امکانات و زیباسازی توجه بیشتری داشته باشند.
فرخی از استهبان

  انتقال ماهی‌فروشان دروازه کازرون
مغازه دارهای دروازه کازرون به خصوص ماهی فروش ها نظافت را رعایت نمی‌کنند. این محدوده توریستی است و نیاز به نظارت بیشتر شهرداری دارد. به نظر می‌رسد اگر مجتمعی برای این صنف بسازند، بخش مهمی از این مشکلات برطرف شود.
ترابی از شیراز

  نظارت بر قیمت لوازم‌التحریر
در آستانه بازگشایی مدارس باید نظارت بیشتری بر صنف لوازم‌التحریرفروشان شود تا با قیمت‌های بی‌ربط محصولات خود را عرضه نکنند.
مولازاده از مرودشت

  افزایش ساعات مترو
حالا که فرهنگ استفاده از مترو در بین شیرازی ها جا افتاده است، سازمان قطار شهری باید ساعات تردد مترو را افزایش دهد. افتتاح ایستگاه‌های مترو از میدان ولیعصر(عج) تا میدان الله، اقدام قابل تقدیری بود، به شرطی که شهروندان بتوانند در تمام ساعات روز از آن استفاده کنند.
پورجم از شیراز

  اجرای برنامه‌های فرهنگی در زرقان
نیاز به برگزاری برنامه‌های فرهنگی در شهرستان زرقان کاملا محسوس است. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نمی‌تواند به تنهایی مسئولیت فرهنگی و هنری این شهر را بر دوش بکشد. البته فرهنگسرای این شهر نیز فعالیت چندانی ندارد.
شیروانی از زرقانارسال پیام اشتراک 
 
 Security code