موضوعات
فارس

شناسایی ۲۰۰ ترازوی غیراستاندارد در بازار

نویسنده:
مدیرکل استاندارد فارس از شناسایی و جمع آوری ۲۰۰ ترازوی چینی با برچسب ایرانی غیراستاندارد از بازار فارس خبر داد...
1396/09/14
مدیرکل استاندارد فارس از شناسایی و جمع آوری ۲۰۰ ترازوی چینی با برچسب ایرانی غیراستاندارد از بازار فارس خبر داد.
به گزارش مهر «مرتضی رهنما» با اشاره به اینکه شاهد وجود برخی از ترازوهای غیر استاندارد چینی در بازار شیراز بودیم، گفت: وسیله‌های سنجش (ترازو) مشمول استاندارد اجباری بوده و عرضه و توزیع این کالا بدون پلمب مهمور به نشان استاندارد خلاف قانون است.
وی تصریح کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی و بازرسی کارشناسان اداره کل استاندارد فارس از مراکز عرضه استان، تعداد زیادی ترازوی دیجیتال چینی که با نام‌های تجارتی تقلبی ایرانی و به‌صورت قاچاق وارد کشور شده بود، در شهر شیراز شناسایی شدند. این ترازوهای چینی در بسته‌بندی‌های تقلبی با نشانه‌گذاری فارسی به نام برندهای معتبر کشور توقیف شدند.
رهنما عنوان کرد: بسته‌بندی‌های کشف شده فاقد هرگونه آدرس سازنده و علامت استاندارد و صرفاً به عنوان یک برند به صورت فارسی روی بسته‌های محافظ ترازوها برای فریب خریدار حک شده است. خریداران به آسانی می‌توانند تقلبی بودن این کالاها را تشخیص دهند، زیرا کالاهای یاد شده فاقد علامت استاندارد و آدرس سازنده هستند.
این مسئول مارک‌های تقلبی کشف شده را محک، کمری، امپراتور، اطلس ۴، جاسمین، الکترونیک و تعداد ترازوهای توقیفی را ۲۰۰ دستگاه اعلام کرد و گفت: عرضه کنندگان این کالاها به تعزیرات معرفی شده‌اند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code