موضوعات
فارس

سرمایه گذاران کره جنوبی به شیراز آمدند

نویسنده:
جمعی از متخصصان حوزه انرژی کره‌جنوبی با اعضای شورای اسلامی شهر شیراز دیدار و در خصوص سرمایه‌گذاری در این کلانشهر گفت و گو کردند.
1396/08/22
به گزارش ایسنا، هیاتی متشکل از متخصصان حوزه انرژی از کره‌جنوبی با رئیس، نایب رئیس و رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شیراز دیدار و پیرامون امکان سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های نو و تجدیدپذیر تبادل نظر کردند. رئیس شورای اسلامی شیراز در این دیدار با بیان اینکه شیراز شهری تاریخی و کمتر صنعتی است، گفت: شیراز در میان کلانشهرهای کشور پاک‌ترین هوا را دارد.
«سید احمدرضا دستغیب» با تاکید براینکه هوای پاک و سابقه تاریخی شیراز باعث شده در سیاست‌ها به سمت صنایع پاک حرکت کنیم، توجه به انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر را از ضرورت‌های ایران برشمرد و گفت: شیراز در زمینه‌های بازیافت و انرژی‌های تجدید پذیر در کشور پیشتاز است. وی عنوان کرد: تولید انرژی در ایران تضمینی است و انرژی تولید شده توسط بخش خصوصی به صورت تضمینی خریداری می‌شود؛ این موضوع زمینه سودآوری خوبی برای بخش خصوصی فراهم می‌کند.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با این تاکید که می‌خواهیم ضمن توسعه صنایع پاک، شیراز را زیبا نگه داریم، توجه به حفظ محیط زیست را از سیاست‌های اصلی شورای پنجم برشمرد و گفت: سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند از طریق مشارکت‌های بیع متقابل یا BOT با ضمانت بانک‌های ایرانی فرصت‌های خوبی را در استان به ویژه شیراز ایجاد کنند.
مدیر عامل شرکت دی اچ پی کره‌جنوبی نیز با تشریح توانمندی‌های این شرکت در حوزه فناوری انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر اظهار کرد: دنیا از سیاست توسعه مراکز تولید انرژی پاک استقبال کرده و بسیاری از کشورها به فعالان در این عرصه امتیازات خاصی می‌دهند تا سرمایه‌گذاران خارجی را جذب کنند. وی با بیان اینکه بر جام تأثیر زیادی در انتقال فناوری و سرمایه از کره‌جنوبی به ایران داشت، عنوان کرد: بازار ایران بسیار پر ریسک و رفتار و قوانین بانکی یکی از عوامل مهم ریسک پذیر کردن سرمایه‌گذاری در ایران است.
«ابراهیم صبوری» نایب رئیس و «سینا بنی‌زمانی» رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شیراز نیز به تشریح سیاست‌های تشویقی دولت ایران و شورای شهر شیراز در زمینه توسعه فناوری‌های تولید انرژی‌های پاک پرداختند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code