موضوعات
فارس

ساماندهی عشایر در مهکویه فیروزآباد

نویسنده:
معاون توسعه و امور زیر بنایی اداره کل امور عشایر فارس گفت: تاکنون بیش از 22‌میلیارد ریال برای ساماندهی اسکان عشایر در مهکویه فیروزآباد هزینه شده است.
1396/05/21
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر فارس «جاوید حیاتی» در بازدید از سایت اسکان عشایری مهکویه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری گفت: جاده دسترسی به این سایت با احداث 2 باب پل تسهیل شده و همچنین کار واگذاری و تفکیک، طراحی و قطعه‌بندی دو سایت اسکان مهکویه توسط بنیاد مسکن به اتمام رسیده است.
این مقام مسئول افزود: کار برق‌رسانی به سایت‌های مهکویه به طول 13 کیلومتر با همکاری شرکت برق شهرستان پایان‌یافته است.
حیاتی اظهار کرد: برای تامین آب آشامیدنی این 2 سایت نیز مبلغ 11 میلیارد و 300 میلیون تومان مصوب شده که تاکنون بالغ ‌بر 7 میلیارد ریال توسط اداره کل امور عشایر در این زمینه هزینه شده است. اقدامات انجام‌شده شامل حفر چاه و احداث خط انتقال به طول 2 کیلومتر و احداث 2 منبع ذخیره آب 100 مترمکعبی است.
وی بیان کرد: آسفالت جاده دسترسی، تکمیل و تجهیز و برقی‌کردن چاه آب آشامیدنی و اجرای کامل خط انتقال آب از چاه به طول 5100 متر ازجمله اقدامات موردنیاز بوده که در حال پیگیری است.
شهرستان فیروزآباد، محل قشلاق عشایر قشقایی ازجمله طوایف عمله،کشکولی کوچک، جبل انارویه، متفرقه محلی فیروزآباد و 2007 خانوار است. این شهرستان دارای 8 کانون اسکان عشایری بوده و تاکنون 352 خانوار در آنها اسکان‌یافته‌اند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code