موضوعات
فارس

روستا‌های استان زیر چتر طرح هادی رفتند

نویسنده:
مدیر کل بنیاد مسکن فارس با بیان این‌که تهیه طرح‌های هادی در همه 2 هزار و 400 روستای بالای 20 خانوار این استان به پایان رسیده است، گفت: فارس 4 هزار و 500 روستا و آبادی دارد که 2 هزار و 400 روستای آن مشمول تهیه و اجرای طرح‌های توسعه روستایی هادی است.
1396/07/19
به گزارش ایرنا، مهندس «عطاالله زمانی» در کارگاه آموزشی ناظران روستایی اظهار کرد: طرح هادی سند توسعه 10 ساله روستاهاست و همه ناظران و طراحان طرح‌های مهندسی موظفند در چارچوب این طرح‌ها، عملیات عمرانی و توسعه روستایی را هدایت کنند. اجرای طرح‌های توسعه خارج از طرح هادی خلاف مقررات به شمار می‌آید.
مدیرکل بنیاد مسکن با اشاره به این‌که پروانه ساخت واحدها ی مسکونی نیز باید در محدوده طرح‌های هادی صادرشود، بیان کرد: ارائه تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی واحد‌های مسکونی روستایی صرفا به واحدهایی تعلق می‌گیرد که در محدوده طرح هادی باشند. خارج از این طرح توسعه روستا تخلف محسوب می‌شود و تسهیلات بانکی به آن تعلق نمی‌گیرد. زمانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حادثه خیز بودن فارس در بلایای طبیعی گفت: حدود 18 درصد از زمین لرزه‌های بالای 3 ریشتر که در کشور رخ می‌دهد، در محدوده فارس است. این موضوع لزوم نظارت دقیق تر و اراده بیشتر برای بهسازی خانه‌های  روستایی را گوشزد می‌کند. ناظران مهندسی روستایی باید در این زمینه با تلا ش و پشتکار و دقت نظر اجازه ندهند ساختمانی در روستا بدون ضابطه و خارج از چار‌چوب مهندسی مجوز ساخت بگیرد. افزایش نظارت‌ها باعث ساخت مسکن ایمن و مطمئن برای اقشار روستایی خواهدشد. تمهیدات لازم برای مقاوم سازی مناطق مسکونی و اعطای تسهیلات بانکی اتخاذ شده است که لازم است روستاییان نیز از اجرای طرح‌های مقاوم سازی استقبال کنند.
زمانی اضافه کرد: بنیاد مسکن 18 میلیون تومان تسهیلات مقاوم‌سازی به متقاضیان پرداخت می‌کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code