موضوعات
فارس

رشد 8 درصدی مصرف بنزین در استان

نویسنده:
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس از رشد 8 درصدی مصرف بنزین در استان طی 7 ماه گذشته خبر داد.
1396/08/16
به گزارش ایسنا «امیر بنی‌کریم» گفت: طی ماه‌های گذشته بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین در فارس تأمین شده است. به گفته این مقام مسئول، به‌طور میانگین روزانه ۵ میلیون لیتر بنزین در فارس توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8 درصد رشد را نشان می‌دهد. بنی‌کریم افزایش تولید خودرو و سفرهای استانی در ماه‌های گذشته را عامل این افزایش مصرف دانست و بیان کرد: از ابتدای امسال تا ابتدای آبان بیش از 2 میلیارد و ۳۰۰ میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در فارس توزیع شده است. او درباره فرآورده‌های توزیع شده اظهار کرد: فرآورده‌های توزیع شده شامل بنزین، نفت سفید، نفت گاز و نفت کوره، سوخت هوایی و گاز مایع بوده است.
بنی‌کریم میزان مصرف روزانه نفت گاز در استان به‌ویژه در بخش حمل و نقل را بیش از 4 میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر اعلام و اضافه کرد: این عدد نیز در مقایسه با سال گذشته 5 درصد افزایش داشته است. مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به توزیع 20 میلیون لیتر نفت سفید در فارس طی 7 ماه گذشته عنوان کرد: با توجه به توسعه گازرسانی، امسال شاهد کاهش 7 درصدی در توزیع نفت سفید بوده‌ایم. او گفت: ذخیره سازی و توزیع نفت سفید در استان، به ویژه در مناطق صعب العبور قبل از شروع فصل سرما آغاز شده بود و در این خصوص مشکلی نداریم. مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس میانگین مصرف روزانه سوخت هواپیمایی و گاز مایع در استان را به ترتیب ۱۸۰ هزار لیتر و ۴۰۰ هزار لیتر بیان و اضافه کرد: این اعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته است. بنی‌کریم گفت: تاکنون حدود ۳۱ میلیون لیتر نفت کوره در فارس به مصرف‌کنندگان عمده و خرده تحویل داده شده است.
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان این که فارس از خط لوله انتقال فرآورده برخوردار نیست، اظهار کرد: تأمین و توزیع روزانه بیش از 10 میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در سطح استان تنها از طریق نفتکش‌های جاده‌پیما انجام می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code