موضوعات
فارس

رتبه نخست کشور در اسکان مسافران نوروزی برای مدارس فارس

نویسنده:
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس گفت: از 26 اسفند 95 تا 13 فروردین ماه جاری، مدارس و مکان‌های وابسته به این اداره کل با میزبانی 623 هزار و 800 نفر از مسافران نوروزی در قالب 170 هزار خانواده عنوان نخست کشور را به دست آوردند.
1396/01/16
به گزارش ایرنا «حمیدرضا آذری» در گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: با توجه به مدت اقامت گردشگران، آمار اسکان یک میلیون و 856 هزار و 643 نفر در روز مسافر نوروزی در مدارس استان فارس ثبت شد.
وی بیان کرد: مسافران نوروزی درحدود 11‌میلیون نفر روز در مدارس و مکان‌های وابسته به وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور اسکان داده شدند که 17‌درصد این آمار مربوط به استان فارس است.  مدیرکل آموزش و پرورش گفت: با توجه به میزبانی مدارس استان از 2‌میلیون و 92 هزار و 369 نفر روز مسافر در مدت مشابه سال قبل، اسکان میهمانان نوروزی تعطیلات نوروزی امسال نسبت به پارسال حدود 11 درصد کاهش یافت.  وی اظهار کرد: با این وجود، فارس امسال برای پنجمین سال پیاپی رتبه برتر کشور در پذیرش و اسکان میهمانان نوروزی را به خود اختصاص داد.
آذری گفت: در این دوره زمانی، مدارس و مکان‌های وابسته به آموزش و پرورش در شهرستان‌های شیراز، کازرون، مرودشت وآباده بیشترین مسافران نوروزی را در میان شهرستان‌های استان فارس میزبانی کردند.
وی ادامه داد: گردشگران استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی، کرمان و خراسان رضوی بیشترین آمار مربوط به استفاده از کلاس‌های درس مدارس استان فارس برای اسکان در تعطیلات نوروز امسال را به خود اختصاص داده اند. به گفته این مقام مسئول، اداره کل آموزش و پرورش فارس در تعطیلات نوروز امسال 68 پایگاه پذیرش میهمانان نوروزی در سراسر استان دایر کرده بود که سهم شیراز 5 پایگاه بود.  آذری گفت: میهمانان نوروزی در 18 هزار و 300 کلاس در قالب هزار و 960 مدرسه در استان اسکان داده شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش بیان کرد: افزون بر 1857‌تخت در خوابگاه‌های دانش آموزی و دانشگاه فرهنگیان و خانه‌های معلم، 36 سالن ورزشی، 26‌اردوگاه دانش‌آموزی و نمازخانه‌های مدارس در سراسر استان فارس نیز در روزهایی که مراجعه‌کننده زیادی وجود داشت، مانند روزهای بارانی و سرد نیز به ارائه خدمات به مسافران نوروزی پرداختند.
آذری ادامه داد: افزون بر 3650 نفر از فرهنگیان استان نیز به عنوان عوامل اجرایی در ستادهای اسکان مسافران نوروزی به صورت شبانه روزی به ارائه خدمت به هموطنان پرداختند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code