موضوعات
فارس

صدای همشهری

نویسنده:
02188932308 یا 07132317850 [ستون صدای همشهری برای نوشتن مشكلات شماست، معضلاتی كه منعكس می‌شوند تا مسئولان آنها را بخوانند و در پی یافتن راه حلی برای رفع آنها برآیند. برای بازگو کردن مشکلات با ما تماس بگیرید.]
1396/06/21
  دریافت پول‌های بی‌مورد شرکت آبفا
در حالی که شرکت آبفا در شیراز به ازای هر اشتراک فاضلاب از شهروندان نزدیک به 4 میلیون تومان دریافت می‌کند، بعضی از پیمانکاران هم زمان اتصال انشعاب واحدهای مسکونی آپارتمانی به شبکه، از مردم مطالبه پول می‌کنند. کاش مسئولان نظارتی بر این موضوع داشته باشند.
علی نژادمحمد از معالی‌آباد شیراز
 
  بازار گران پوشاک و لوازم التحریر
با نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، در سطح شهر اکثر مغازه‌های لباس و کفش و کیف و لوازم‌التحریر اعلام می‌کنند که اجناسشان با تخفیف عرضه می‌شود. اینکه یک مغازه‌دار 20 تا 70 درصد کالاهایش را با تخفیف می‌فروشد، یعنی بیش از این روی قیمت اصلی کشیده است. چرا از سوی دستگاه‌های مربوط به اصناف و تعزیرات بر وضعیت بازار نظارتی انجام نمی‌شود؟
اصغر سلطانی از شیراز
 
  پیاده‌راه عفیف آباد؛ اقدامی بدون هدف‌گذاری مشخص
در ماه‌های اخیر خیابان عفیف‌آباد در ساعاتی از روزهای تعطیل به پیاده‌راه تبدیل می‌شود، اما این اقدام مشخص نیست چه هدفی را دنبال می‌کند. اینکه تعدادی غرفه فروش غذا در پیاده‌رو برپا شده و مردم هم به جای تردد در پیاده‌رو به خیابان بیایند، چه معنا و هدفی دارد؟
صابر نعمتی از شیراز
 
  ایجاد ایستگاه‌های کرایه دوچرخه در شیراز
چند سال قبل در شیراز مراکز کرایه دوچرخه توسط شهرداری ایجاد شد اما بعد از مدتی این مراکز تعطیل شدند یا به دلیل به روز نبودن دوچرخه‌ها و کمبود تعداد و نبود مسیرهای مشخص و امن برای دوچرخه‌سواری، زیاد مورد استقبال مردم قرار نمی‌گرفتند. امروز در شیراز مسیرهای مختلف دوچرخه‌سواری ایجاد شده اما از مراکز کرایه دوچرخه خبری نیست. کاش شهرداری بار دیگر زمینه فعال شدن این ایستگاه‌ها را ایجاد می‌کرد. البته باید به خدمات آنها هم نظارت کافی شود.
ساناز فروغی از شیراز
 
  ایجاد سرویس‌های بهداشتی در مراکز عمومی
یکی از مشکلات شیراز نبود سرویس‌های بهداشتی عمومی در مراکز پر تردد است؛ بارها دیده‌ایم شهروندان و مسافران در شیراز به‌دنبال سرویس‌های بهداشتی هستند. این نیاز با توجه به رشد جمعیت ضروری است. در بعضی از مراکز عمومی نظیر مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری هم باید سرویس‌های بهداشتی مناسبی ایجاد شود. در مسیر پیاده‌راه ابتدای بلوار حسینی‌الهاشمی سرویس بهداشتی وجود دارد اما مخازن تعبیه شده آب برای آن مناسب نیست.
جمال فهندژ از شیرازارسال پیام اشتراک 
 
 Security code