موضوعات
فارس

جشنواره تئاتر فارس در میانه راه

نویسنده:
بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر فارس در حالی کار خود را به پیش می‌برد که هنرمندان زیادی از مدت‌ها قبل خود را برای حضور در آن آماده ساخته‌اند تا بهترین نمایش را روی صحنه ببرند و بتوانند حائز دریافت رتبه و جایزه شوند....
1396/06/22
بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر فارس در حالی کار خود را به پیش می‌برد که هنرمندان زیادی از مدت‌ها قبل خود را برای حضور در آن آماده ساخته‌اند تا بهترین نمایش را روی صحنه ببرند و بتوانند حائز دریافت رتبه و جایزه شوند.
«محمدهادی هاشم‌زاده» یکی از کارگردانان شیرازی است که در این جشنواره نمایش «آبی‌ترین آسمانی زمین» خود را امروز  (22‌شهریور) روی صحنه می‌برد تا پنجمین حضورش را تجربه کند.
به گزارش مهر، او در دوره‌های پیش با «چند روایت نامعتبر از آنچه...» و «زار» در جشنواره استانی درخشیده و تاکنون افزون بر این تئاترها با ۱۱ اثر نمایشی کارنامه‌ای پربار برای خویش رقم زده است که کسب مقام دوم کارگردانی برای نمایش «زار» در جشنواره تئاتر فجر استانی، مقام برگزیده جشنواره برای نمایش «زار» در جشنواره تئاتر فجر استانی، مقام سوم کارگردانی برای نمایش «چند روایت نامعتبر...» در جشنواره تئاتر فجر استانی، مقام برگزیده جشنواره برای نمایش «چند روایت نامعتبر...» در جشنواره تئاتر فجر استانی، مقام اول کارگردانی برای نمایش «پرسونا» در جشنواره استانی پسامهر، مقام اول طراحی صحنه برای نمایش «پرسونا» در جشنواره استانی پسامهر، مقام اول طراحی نور برای نمایش «پرسونا» در جشنواره استانی پسامهر، مقام اول کارگردانی برای نمایش «مجلس ‌نامه» در جشنواره استانی جوان، برگزیده نمایش برتر جشنواره با نمایش «پرسونا» در جشنواره پسامهر، مقام اول طراحی صحنه برای نمایش «مجلس نامه» در جشنواره استانی جوان، مقام دوم کارگردانی برای نمایش «هدفون» در جشنواره تئاتر پسامهر، مقام اول طراحی صحنه برای نمایش «هدفون» در جشنواره تئاتر پسامهر و برگزیده جشنواره پسامهر با نمایش «هدفون» از جمله آن‌هاست.

موضوع نمایش
این کارگردان جوان شیرازی پیرامون نمایش «آبی‌ترین آسمانی زمین» می‌گوید: این اثر کاری از گروه تئاتر شیراز است که متن آن را «محمد قاسمی» نوشته است.
طراح و کارگردان نمایش «آبی‌ترین آسمانی زمین» در بیان خلاصه نمایش به یک جمله بسنده می‌کند و می‌گوید: «یه صدایی اومد و یه برقی زد، جنگ شد...».
هاشم‌زاده که با تئاتر «زار» تجربه حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را هم دارد، به معرفی عوامل این تئاتر می‌پردازد و ادامه می‌دهد: بازیگران این اثر فرهاد ارشاد، حسن فلاح‌‌زاده، مریم شکری، نسیم شیرزادی و شهرزاد بداغی هستند که بازی‌سازی‌های آن را سینا برزگر و نادیه بهفری بر عهده دارند.
وی می‌گوید: در تئاتر «آبی‌ترین آسمانی زمین» نسیم شیرزادی (سرپرست گروه)، مهران زارع (دستیار کارگردان و برنامه‌ریز)، سیدمحمدهادی هاشم‌زاده (طراح صحنه و طراح نور)، نسیم شیرزادی و مریم شکری (طراح لباس)، فرزانه رادفر و مهدی ستوده (طراح و اجرای گریم)، فرنوش همای‌پور (طراح پوستر و بروشور)، سینا برزگر (مدیر صحنه)، نادیه بهفری (منشی صحنه)، مجتبی حدادی (مدیر هماهنگی و روابط عمومی)، محمدعلی امیری (مسئول سالن و اجرای نور) و مریم شکری (دوخت لباس) از دیگر عوامل هستند.
وی که در عین حال کار افکت‌گذاری و موسیقی «آبی‌ترین آسمانی زمین» را بر عهده دارد به حضور «مرتضی مصطفوی» در این بخش اشاره و عنوان می‌کند: وظیفه تصویربرداری این تئاتر را «مسعود احمدی» به دوش کشیده و «علی فخری» و «ادیب حدایق» عکاس تئاتر یاد شده هستند. این در حالی است که آوای «آبی‌ترین آسمانی زمین» را «فرزانه رادفر» و «سمانه کاظمی» انجام می‌دهند.
تئاتر «آبی‌ترین آسمانی زمین» ۲۲ شهریور در سئانس‌های 9:30،۱۶ و۲۰ تماشاخانه استاد هودی روی صحنه می‌رود.

نمایش های خیابانی
۸ نمایش خیابانی در ۴ روز رقابت بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فارس اجرا می شود.
دبیر بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فارس در گفت و گو با مهر می گوید: پس از بازبینی۱۰ نمایش خیابانی ، ۸ نمایش جهت اجرای آزاد و غیر رقابتی در طول برپایی جشنواره انتخاب شدند.
«حمید وامق» به عنوان این تئاترها اشاره می کند و می افزاید: روایت بی روایت(سعید نظری)، هنرمند(علی رضا اسمی)، کارتون بازی(محمد مهدی بیگی)، مرگ ماهی(رضا انصاری) از نورآباد، بی نام(مهدی رعیت پیشه)، عاشقانه های قرن ۲۱صدیقه شکر) از فسا، پرفورمنس خشکسالی(محمد رضا فلاحی) از مرودشت و گردابی چنین حایل(محمدحسین نعمتی) از ۲۰ تا ۲۳ شهریور در طول جشنواره بیست و هشتم به مخاطبان ارائه می شوند.
وامق تاکید کرد: نمایش های یاد شده در مدت برگزاری جشنواره و نمایش «گردابی چنین حایل» در روز اختتامیه جشنواره استانی اجرا می شوند. بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان فارس با حضور ۱۵ گروه نمایشی تا ۲۳ شهریورماه در شیراز ادامه دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code