موضوعات
فارس

توصیه پلیس فرودگاه‌های فارس به حجاج

نویسنده:
رئیس پلیس فرودگاه‌های استان با تاكید بر اینكه تكریم حجاج برای پلیس فرودگاه حائز اهمیت است، رعایت قوانین و مقررات از سوی حجاج را عاملی مهم در جلوگیری از بروز هرگونه مشكلی دانست.
1396/05/21
 به گزارش ایسنا، سرهنگ «اكبر خسروی» گفت: قوانین كشور‌عربستان در بحث مواد مخدر خیلی خاص و سختگیرانه است، به‌طوری كه بابت كشف یك گرم مواد مخدر، قرص متادون، ترامادول و یا نورفین از حجاج، شخص را برای مدت زیادی در زندان نگه‌می‌دارند. او تصریح كرد: به منظور صیانت از زائران ایرانی، پلیس فرودگاه استان فارس با استفاده از دستگاه ایكس ری، دستگاه كاوشگر بدن، دستگاه مواد یاب و بهره‌گیری از پرسنل مجرب، از خروج مواد مخدر به كشور عربستان به‌شدت و با دقت با بازرسی مودبانه جلوگیری می‌كند.
وی افزود: برابر تصمیمات اتخاذشده با سازمان حج و زیارت، كشف یك گرم مواد مخدر در گیت بازرسی پلیس باعث محرومیت فرد از سفر معنوی حج و توقیف گذرنامه وی می‌شود و به استناد ماده‌17 قانون مبارزه با مواد مخدر فرد مذكور به مدت یك تا پنج‌سال ممنوع‌الخروج خواهد شد.  رئیس پلیس فرودگاه‌های استان با بیان اینكه امسال 3 هزار و 666 زائر از استان های فارس و كهگیلویه و بویر احمد از فرودگاه شهید دستغیب شیراز به سرزمین وحی اعزام می شوند، گفت: پذیرش بار زائران حج 48‌ساعت قبل از شروع اولین پرواز صورت می گیرد و ضرورت دارد زائران به منظور انجام تشریفات بازرسی و سایر امور 4‌ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند. خسروی تاكید كرد: ضرورت ندارد زائران داروهای اضافی و یا خوراكی همراه داشته باشند و 57 قلم دارو از جمله دیازپام، لرازپام، متادون، ترامادول و... جزء داروهای صنعتی است كه تحت كنترل كشور عربستان است و به همراه داشتن آن جرم محسوب می شود. این مقام انتظامی تصریح كرد: لیست دارو های غیر مجاز تحویل مدیر كاروان‌ها شده است و زائران می توانند آن لیست را تهیه و از آوردن این نوع داروها علی الخصوص «شیرین بیان» كه شباهت ظاهری آن برای كشور عربستان ناشناخته است خودداری كنند. زائران می توانند داروهای مورد نیاز خود را از مراكز درمان در شهرهای مدینه و مكه كه از قبل پیش بینی شده است، تهیه كنند.
خسروی اظهار كرد: میزان ارز خارجی برای هر مسافر 10 هزار یورو و 500 هزار تومان پول رایج ایرانی است و حمل 150 گرم زعفران برای زائران بلامانع است.
رئیس پلیس فرودگاه‌های استان از زائران خواست در حفظ و نگهداری مدارك هویتی خود نهایت دقت را داشته باشند و از سپردن وسایل خود به افراد ناشناس پرهیز كنند. پلیس فرودگاه فارس با شماره تلفن های 37225026 و 37209157 آماده پاسخگویی و دریافت گزارش‌ها در طول شبانه روز است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code