موضوعات
فارس

توسعه ظرفیت گلخانه‌ها در لامرد

نویسنده:
سرپرست جهاد کشاورزی لامرد گفـت: باید طی 10 سال آینده به سمتی حرکت کنیم که سطح گلخانه‌های شهرستان لامرد به 250 هکتار افزایش یابد.
1396/05/21
به گزارش فارس «محمدصادق فانی» در جمع خبرنگاران ضمن ارائه گزارشی از وضعیت گلخانه‌های لامرد اظهار کرد: در حال حاضر 14 نفر از کشاورزان پیشرو شهرستان اقدام به احداث گلخانه در شهرستان لامرد کرده‌اند که سطحی بالغ‌بر 47 هکتار را شامل می‌شود.
وی افزود: از این سطح گلخانه اجراشده، بیش از 5 هکتار گلخانه ثابت و 42 هکتار دیگر نیز به‌صورت داربستی یا شیدهاوس اجرا شده است.
فانی ادامه داد: سبزی و صیفی، گیاهان دارویی و نشاء محصولات تولیدی در گلخانه‌های لامرد است.
سرپرست جهاد کشاورزی لامرد تصریح کرد: 2 واحد گلخانه یک هکتاری نیز درزمینه تولید نشاء فعالیت دارند که سالانه 20 میلیون نشاء تولید و وارد بازار در استان فارس و استان‌های همجوار می‌کنند.

صادرات آلوئه‌ورا به افغانستان
همچنین مسئول جهاد کشاورزی بخش علامرودشت بیان کرد: با هماهنگی صورت پذیرفته تعداد 200 هزار پاجوش آلوئه‌ورا از بزرگ‌ترین مزرعه آلوئه ورای کشور در بخش علا مرودشت شهرستان لامرد به کشور افغانستان صادر شد.
«ابراهیم طاهری» اضافه کرد: طرح مزرعه آلوئه ورا با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینی به مساحت 40 هکتار در بخش علا مرودشت شهرستان لامرد اجراشده است که ضمن ایجاد اشتغال، زمینه صادرات را نیز فراهم آورده که در اولین مرحله آن تعداد 200 هزار پاجوش به کشور افغانستان صادر شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code