موضوعات
فارس

بهره‌برداری از 3هزار و 286 واحد مسكن مهر در فارس

نویسنده:
طی مراسمی با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی 3هزار و 286 واحد مسكن مهر در فارس به بهره‌برداری رسید.
1396/06/19
به گزارش ایسنا، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: از 3 هزار و 286 واحد مسكن مهر كه به بهره‌برداری رسید، هزار و 355 واحد متعلق به راه و شهرسازی و هزار و 199 واحد مربوط به شهر جدید صدرا و 732 واحد متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.احمد اصغری مهر‌آبادی افزود: در سال 86 ساخت 2 میلیون و 300 هزار مسکن مهر در کشور آغاز شد که از مجموع این واحدها 2 میلیون و 200 هزار واحد از تسهیلات بانکی برخوردار شدند. قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن مهر افزود: تاکنون یک میلیون و 960 هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است و پیش بینی می‌شود مابقی واحدها تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.
مهرآبادی در پاسخ به بعضی انتقادها نسبت به بی تفاوت بودن دولت به مسکن مهر گفت: در دولت یازدهم سالانه بیش از 220 هزار واحد تکمیل و افتتاح شده که این آمار نشان سرعت مناسب برای اجرای این طرح است.
وی علت تاخیر اجرای مسکن مهر از زمان آغاز این طرح را کمبود اعتبار اعلام و اضافه كرد: در ابتدا میانگین هزینه آماده سازی هر واحد 2 میلیون تومان برآورد شده بود که این رقم در برخی شهرها به 20 میلیون تومان افزایش یافت. قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن مهر از تمامی دستگاه‌های دست‌اندرکار مسکن و خصوصا وزارت کار و تعاون، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی خواست که کمک کنند تا مشکلات تحویل مسکن مهر و پایان کار این پروژه حل شود.
او اظهار كرد: دستگاه‌ها باید با همدلی و همکاری پای کار بایستند و مشکلات مردم در این پروژه‌ها رفع و خدمات زیربنایی و روبنایی را احداث یا به اتمام برسانند تا این مسکن‌هایی که ساخته شد سکونتگاه‌های امن و راحتی برای مردم شود.

شهرهای برخوردار از مسکن مهر فارس
مدیرکل راه و شهرسازی فارس نیز در مراسم افتتاح 3هزار و286 واحد مسکن مهر فارس گفت: این پروژه ها در شهرهای شیراز ، نی ریز، داراب، کازرون، نورآباد، جهرم، فیروزآباد و اقلید به بهره‌برداری رسید. «فیروز تكاور» افزود: پروژه‌های مسکن مهر توسط بخش تعاونی‌ها و انبوه سازان به‌صورت سه جانبه و نیز به‌صورت خودمالکی احداث شده‌اند که ما بیش از 100 هزار واحد مسکن مهر در استان فارس احداث و تحویل مردم داده‌ایم. تكاور تسهیلات بانکی برای 3هزار و286 واحد آماده بهره‌برداری را 820 میلیارد ریال اعلام و اضافه كرد: این رقم فقط تسهیلات بانکی است؛ منهای یارانه‌ای که توسط دولت به این پروژه‌ها تزریق شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code