موضوعات
فارس

بسیج امکانات استان برای کمک به زلزله‌زدگان

نویسنده:
دامنه لرزش زمین با قدرت 7/3ریشتر در غرب کشورتا مناطقی از شمال غربی استان فارس هم کشیده شد، اما خوشبختانه شدت لرزش در استان به اندازه‌ای نبود که خسارت جانی و مالی درپی داشته باشد....
1396/08/23
دامنه لرزش زمین با قدرت 7/3ریشتر در غرب کشورتا مناطقی از شمال غربی استان فارس هم کشیده شد، اما خوشبختانه شدت لرزش در استان به اندازه‌ای نبود که خسارت جانی و مالی درپی داشته باشد.
وقوع زلزله شدید غرب کشور که گستردگی لرزش آن تا آنسوی مرزهای کشور نیز کشیده شد، شهرهای و روستاهای مختلف کشور را نیز لرزاند. شدت زمین لرزه و خسارت ناشی از آن سبب شد تا همه نهادها و سازمان‌های امدادی کشور برای کمک به زلزله‌زدگان بسیج شوند. در استان فارس نیز حالت آماده باش اعلام شد. ستاد حوادث غیرمترقبه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: همه واحدهای زیرمجموعه این دانشگاه در بخش‌های مختلف درمانی، بهداشتی، پشتیبانی و دارویی در حال آماده باش کامل هستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شماره‌های ۱۴_۳۶۲۷۶۴۱۱ به عنوان شماره تماس این ستاد در شیراز اعلام شده است.
براساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشور در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه و ۱۶ ثانیه 21 آبان زمین لرزه‌ای به بزرگی 7/3ریشتر در عمق ۱۱ کیلومتری زمین حوالی «ازگله» در استان کرمانشاه را لرزاند.  این زمین لرزه به قدری شدید بود که در تعدادی از استانها و شهرهای کشور از جمله شیراز، ایلام، قصر شیرین، همدان، مهاباد، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی، اهواز، زنجان، چهارمحال و بختیاری، قزوین و خرم آباد احساس شد.
روز گذشته نیز زلزله ای به بزرگی 3/5 ریشتر منطقه درز در فارس را لرزاند. این زمین لرزه در عمق ۱۰کیلومتری زمین رخ داد.
مدیر کل بحران استانداری فارس گفت: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده دامنه زلزله یکشنبه شب در شیراز خسارتی نداشته است. «حسن فیاض پور» افزود: نیروها در آماده باش کامل به سر می‌برند.

زائران کربلا در سلامت کامل
در پی وقوع زمین لرزه 7/3ریشتری به مرکزیت سلیمانیه در عراق، تمامی زائران حاضر در موکب احمدبن موسی (ع) در کربلای معلا در سلامت کامل به سر می‌برند.  «میلاد امیری نژاد» مسئول روابط عمومی موکب احمدبن موسی (ع) در کربلای معلی گفت: با توجه به اعلام نگرانی از سوی برخی خانواده‌های زوار مستقر در موکب احمدبن موسی در کربلای معلی، بر اساس آخرین اخبار ارسال‌شده از همکاران موکب مستقر در کربلای معلا به لطف خدا و عنایت اهل‌بیت(ع) تمامی زوار مستقر در موکب در سلامت کامل هستند.

   آمادگی بیمارستان‌های شیراز برای پذیرش مجروحان زلزله
بیمارستان‌های شیراز برای پذیرش مصدومان زمین لرزه غرب کشور آماده شدند. امکانات بیمارستانی در شیراز و چند شهر دیگر فارس در این رابطه تجهیز شده و در صورت نیاز آماده پذیرش مصدومان است. قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:: رایزنی‌های لازم با مسئولان بیمارستانی انجام شده است. دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این عرصه از هیچ کوششی برای التیام دردهای هموطنان دریغ نخواهد کرد. «دکتر عبدالخالق کشاورزی» در گفت و گو با ایرنا افزود: این دانشگاه همچنین با تشکیل کمیته بهداشت کارگروه بهداشت و درمان در بلایای طبیعی ساعاتی پس از وقوع زلزله در استان‌های غربی کشور 7 تیم استانی متشکل از کارشناسان بیماری‌های واگیر، بهداشت محیط، سلامت روان، تغذیه و سلامت خانواده از مراکز بهداشت سه گانه شهدای والفجر، شهدای گمنام و شهدای انقلاب، شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های مرودشت، کازرون، ارسنجان، داراب را در آماده باش برای اعزام به مناطق غربی کشور قرار داد. تیم ستادی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز تا اطلاع ثانوی، در حال آماده باش به سر می‌برد. تمام تجهیزات موردنیاز با هماهنگی تدارکات و انبار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تهیه و در اختیار افراد تیم قرار گرفته است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code