موضوعات
فارس

برگزاری کنفرانس همکاری مشترک ایران و ایتالیا در پاسارگاد

نویسنده:
کنفرانس «مروری بر سه سال همکاری مشترک هیات ایران و ایتالیا» با هدف ارائه دستاورد‌های علمی و اجرایی ۱۹‌مهر در پایگاه میراث جهانی پاسارگاد برگزار می‌شود.
1396/07/18
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پروژه حفاظت در محوطه میراث جهانی پاسارگاد، اصول اساسی اجرای پوشش حفاظتی، تل آجری دروازه یادمانی پارسه، گزارش 6 فصل کاوش باستان‌شناسی هیات مشترک ایران-ایتالیا در تخت‌جمشید و دشت پاسارگاد از پارینه سنگی تا عصر حاضر بخشی از موضوعات این کنفرانس است.
بررسی‌های باستان‌شناسی منطقه پاسارگاد و مدیریت کنترل پوشش گیاهی در محوطه میراث جهانی پاسارگاد از دیگر موضوعات این کنفرانس است که به صورت سخنرانی ارائه می‌شود. گزارش فعالیت‌های علمی، پژوهشی و عمرانی پایگاه تخت‌جمشید در سال ۹۵، خواناسازی و حفاظت از ساختار‌های معماری تل تخت و مرمت آبراهه‌های باغ شاهی پاسارگاد سایر محور‌های این نشست علمی را تشکیل می‌دهد. این کنفرانس در راستای اجرای تفاهم‌نامه میان معاونت میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و مؤسسه عالی حفاظت و مرمت ایتالیا برگزار می‌شود. کلودیو پروسپری پورتا معمار و متخصص حفاظت و سرپرست و هماهنگ‌کننده اعضای هیات ایتالیایی، پیر فرانچسکو کلیری، جوزپا ماریا فازیو، علیرضا عسکری چاوردی، حمید‌رضا کرمی، فرهاد زارعی کردشولی از کارشناسان ارشد پایگاه میراث جهانی پاسارگاد و  فرزانه گرامی کارشناس ارشد کامپیوتر  سخنرانان این کنفرانس یک روزه هستند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code