موضوعات
فارس

بازدید استاندار از خط دوم انتقال آب سد درودزن به شیراز

نویسنده:
استاندار فارس از طرح تصفیه خانه و خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز بازدید کرد؛ طرحی که به گفته مسئولان از آغاز اجرای آن در سال 1390 تاکنون 68 درصد پیشرفت داشته است...
1396/09/14
استاندار فارس از طرح تصفیه خانه و خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز بازدید کرد؛ طرحی که به گفته مسئولان از آغاز اجرای آن در سال 1390 تاکنون 68 درصد پیشرفت داشته است.
به گزارش ایرنا، «اسماعیل تبادار» در این بازدید گفت: خط انتقال آب از سد درودزن به شیراز، پروژه ای بزرگ و حیاتی برای کلانشهر 2‌میلیون نفری شیراز محسوب می شود و از این رو باید هر گونه مانع پیش‌روی آن برداشته شود. استاندار با تاکید بر شتاب بخشی به اجرای این طرح افزود: در صورت اجرا نشدن این طرح شاهد ایجاد مشکلات متعددی در حوزه آبرسانی خواهیم بود.
تبادار با تاکید بر اینکه همه مسئولان ذیربط از جمله شهرداری‌های شیراز و صدرا، فرمانداران سپیدان و شیراز، سازمان آب منطقه ای و... باید تلاش، همت، همدلی و همکاری مضاعفی در راستای ادامه روند اجرای این پروژه به کار گیرند، خواهان همکاری و پیگیری همه نمایندگان شیراز در مجلس برای اختصاص بودجه و تامین سایر اعتبارات مورد نیاز این پروژه مهم شد. وی ضمن تاکید بر تلاش جدی برای اتمام پروژه در زمان تعیین شده از مسئولان آبفای شیراز خواست برنامه ریزی تامین آب شیراز در تابستان آینده را با نگاه اتمام این پروژه انجام داده و برای هر شرایطی راهکار و نقشه راه مناسبی طراحی و تدوین کنند. استاندار با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار این پروژه دارای امکانات بسیار خوب و یکی از کارسازترین مجموعه‌های کشور است، ابراز امیدواری کرد با همکاری دستگاه‌های اجرایی و مجری پروژه نواقص احتمالی نیز باعث توقف کار نشود. بنا بر اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، قرارداد اجرای پروژه خط دوم آبرسانی به شیراز از سد درودزن از سال 1390 منعقد شده است.
کارفرمای این پروژه شرکت سهامی آب منطقه ای و پیمانکاران آن قرارگاه خاتم الانبیا و موسسه نیرو گستر هستند. پروژه خط دوم انتقال آب سد درودزن به شیراز به طول 77 کیلومتر تاکنون 68‌درصد پیشرفت داشته و مبلغ اجرای قرارداد نیز 193‌میلیارد و 280میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
در این پروژه احداث یک ایستگاه پمپاژ و 3 مخزن جمعا با حجم 60 هزار مترمکعب، یک رشته تونل به طول ٤ هزار و 800 متر و یک تصفیه خانه نیز توسط بخش خصوصی در حال اجراست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code