موضوعات
فارس

اکران «مادر زمین» با حضور رخشان بنی اعتماد در شیراز

نویسنده: فروغ جباری شیراز- همشهری
مراسم نقد و بررسی فیلم «مادر زمین» به کارگردانی «مهناز افضلی» از مجموعه «کارستان»، چهارشنبه دوازدهم مهر با حضور «رخشان بنی اعتماد» در پردیس سینمایی گلستان شیراز برگزار شد...
1396/07/15
مراسم نقد و بررسی فیلم «مادر زمین» به کارگردانی «مهناز افضلی» از مجموعه «کارستان»، چهارشنبه دوازدهم مهر با حضور «رخشان بنی اعتماد» در پردیس سینمایی گلستان شیراز برگزار شد. این مجموعه با سرمایه بخش خصوصی به تهیه کنندگی «مجتبی میرطهماسب» و با همکاری «بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان» در بخش پژوهشی اثر در 6 قسمت تولید شده است.
هدف مجموعه کارستان که از مشاوره رخشان بنی‌اعتماد بهره می‌برد، الگوسازی برای جوانان ایرانی است تا با مشاهده زندگی پر فراز و نشیب و آرمان‌های والای این افراد متوجه تلاش‌های آنها در ارتباط با احیای مفهوم مقدس «کار» شوند.
بنی اعتماد در این نشست که در قالب فعالیت‌های فرهنگی گروه هنر و تجربه برگزار شد به شرایط تولید مجموعه کارستان اشاره کرد و گفت: این پروژه زمانی عملی شد که یک جوان فیلمساز با نام مجتبی‌میرطهماسب که با تولید و پخش آشنا بود و ایده‌های روشنی داشت به پروژه پیوست؛ سپس به حرفه ای‌ترین شکل ممکن و با دست کاملا خالی ساخت این اثر را شروع کردیم.
وی بر ضرورت تولید چنین آثاری تأکید کرد و افزود: انگیزه اصلی من برای تولید این مجموعه جوانان بودند. در مملکتی که این مقدار انرژی خلاق و توانایی وجود دارد اما موانع بسیاری به چشم می‌خورد، شرایط به نظر نا امید کننده می‌رسد ولی در عین حال نیروهای جوان را می‌بینیم که با دنبال کردن دغدغه‌های خود و بدون اتکا به هیچ ارگان خاص دولتی چنین قدم‌های بزرگی بر می‌دارند.
بنی اعتماد اضافه کرد: عده ای بر این باورند که اگر فردی به منابع دولتی وصل نباشد نمی‌تواند کاری را به ثمر برساند اما من می‌خواستم بگویم این تنها بخشی از واقعیات است نه همه آن.
این کارگردان مطرح سینمای ایران که فیلم‌های موفقی مانند «خون بازی» و «زیرپوست شهر» را با موضوع دغدغه‌های اجتماعی جوانان ساخته است، ادامه داد: در شرایط سخت انسان‌هایی وجود دارند که با نگاهی متفاوت به جهان پیرامون خود می‌نگرند و البته همه آن موانع را نیز پیش رو دارند اما با این تفاوت که موفقیت برای آنها مفهوم دیگری دارد؛ موفقیت برای آنها تنها فتح قله نیست و مهم چگونه رسیدن به قله است.
در کنار این بانوی هنرمند، مهناز افضلی کارگردان فیلم و مهگان فرهنگ وعلی آذری به عنوان منتقد نیز حضور داشتند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code