موضوعات
فارس

آغاز برداشت لیموترش در قطب لیموی کشور

نویسنده:
مدیر جهاد کشاورزی قیروکارزین گفت: پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۱۱۵ هزار تن محصول لیمو از باغ‌های شهرستان قیر و کارزین برداشت شود.
1396/05/22
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مدیر جهاد کشاورزی قیروکارزین گفت: برداشت لیمو ترش از ۳ هزار و ۷۰۰ هکتار از باغ‌های شهرستان قیر و کارزین آغاز شده است و پیش بینی می‌شود بیش از ۱۱۵ هزار تن محصول برداشت و روانه بازار شود.
«ناصر انصاری» افزود: سالانه بیش از ۴۱۰ هزار تن لیمو ترش در کشور تولید می‌شود که ۱۷۹ هزار و۸۰۰ تن آن مربوط به فارس است. وی ادامه داد: قیروکارزین با تولید ۱۱۵ هزار تن لیموترش، ۲۸ درصد تولید کشور و ۶۴ درصد تولید فارس را دارد.
انصاری اظهار کرد: نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی و صنایع بسته‌بندی و میدان میوه و تره بار سبب شده محصولات این شهرستان به شهرستان‌های همجوار ارسال و به نام آن‌ها به بازار‌های داخلی و خارجی صادر شود. در فارس ۱۸۰ هزار تن لیمو ترش تولید می‌شود و شهرستان‌های قیروکارزین، جهرم، داراب و لارستان عمده تولید کنندگان لیمو استان هستند. برداشت لیموترش در فارس تا اردیبهشت سال آینده ادامه دارد.


وقف 2 اصله انجیر در استهبان
2 اصله انجیر در استهبان توسط ۶ واقف نیک اندیش وقف شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان «علی اکبر فرجی» رئیس اداره اوقاف و امور خیریه استهبان گفت: این 2 اصله انجیر از یک قطعه انجیرستان واقع در استهبان توسط واقفان نیک اندیش آمنه‌سرکوهی، فاطمه جمال، زهرا جمال، الهه جمال، زینت جمال و مهدی جمال با نیت تامین هزینه‌های ضروری حسینیه اهر این شهرستان وقف شد.
فرجی ادامه داد: ارزش ریالی این دو اصله درخت ۱۵۰ میلیون ریال است. گفتنی است این انجیرستان در شهرستان استهبان در جاده جدید به سمت نی ریز مشهور به توی بش کزمان واقع شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code