موضوعات
فارس

«گلیم دیواری معاصر» در نگارخانه تاروپود تنیده شد

نویسنده:
نگارخانه تاروپود نمایشگاهی با عنوان «گلیم دیواری معاصر» را میزبانی می‌کند که آثار «کاترین میسان»، هنرمند فرانسوی را به نمایش می‌گذارد.
1396/06/15
به گزارش مهر، این بانوی هنرمند متولد ۱۹۵۶ در پاریس و مشغول به فعالیت هنری در این شهر اروپایی است. میسان فعالیت در حوزه منسوجات را از سال ۱۹۹۲میلادی آغاز کرده است. او در سال 2004 عضو «خانه هنرمندان» شد و از سال ۱۹۹۲ راهنمای دوره‌های طراحی لوازم داخلی منزل برای بزرگسالان است.
این هنرمند در این نمایشگاه تابلوهایی را به مخاطب ارائه کرده که سرشار از رنگ و تنوع فرمی بوده و نام‌های متنوعی را بسته به موضوع برای آنها انتخاب کرده است. در تابلوهای «تاپستری» به شیوه‌ای آنها را ساخته و پرداخته که برای مخاطبان ایرانی به دلیل نقش فرش و گلیم از تازگی برخوردار است.
این هنرمند طی کردن دوره تاپستری پرتراکم از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵، طی کردن دوره طراحی لوازم داخلی منزل ۱۹۸۶، بافندگی مصنوعات هنری دستی ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۹، گذراندن دوره در دانشکده عالی ملی هنرهای کاربردی ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۴ را در کارنامه هنری خود دارد و با حضور در این نمایشگاه با صبر و شکیبایی هدف و شیوه کار خویش را برای بازدیدکنندگان بیان می‌کند.
او می‌گوید: همه چیز با یک ایده از رنگ آغاز می‌شود؛ جست‌وجویی برای یافتن متریالی به منظور خلق نقوش برجسته در تاپستری‌هایم. گاهی با قلاب‌دوزی و گاهی با استفاده از پشم، نخ، مروارید و روبان و انواع متنوعی از متریال‌ها هنر را خلق می‌کنم.
میسان ادامه می‌دهد: من با یک ایده دقیق، بدون هیچ نوع طراحی بیرونی شروع به بافت می‌کنم، مثل یک ماجراجویی بزرگ است که مرا به جایی ناآشنا می‌برد.
او عنوان می‌کند: همواره تلاش می‌کنم که حرکت داشته باشم و به رنگ‌ها اجازه سفر دهم؛ صحنه‌های دریایی، اجرام زیردریایی، قایق‌ها، پرندگان، پروانه‌ها و دیگر حشرات را برانگیزم.
این هنرمند ۵۱ ساله می‌گوید: تمام آثار تاپستری من آفریده‌های هنری اصیل هستند که بین یک تا 3 ماه زمان برده اند.

نمایش 20 تابلو در نگارخانه تار‌و‌پود
مسئول نگارخانه تاروپود که میزبان آثار هنری و تاپستری‌های کاترین میسان است در این باره می‌گوید: در این نمایشگاه ۲۰ تابلو قرار گرفته که مورد توجه مخاطبان هنر قرار دارد.
«امین دانشور» اعلام می‌کند: میسان پیشتر هم با تابلوهای تاپستری خود آذرماه ۱۳۹۵ در «موزه هنرهای معاصر» اصفهان و اردیبهشت امسال گالری «هفت ثمر» تهران نمایشگاه برگزار کرده است.
وی با بیان این‌که این هنرمند در کشورهای دیگر هم با تاپستری‌هایش علاقه‌مندان را شگفت‌زده کرده، ادامه می‌دهد: در تلاش هستیم که نمایشگاهی برای فصل زمستان در شهر کرمان برگزار کنیم.
نمایشگاه «گلیم دیواری معاصر» تا امروز (۱۵ شهریور) در نگارخانه تاروپود برپاست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code