موضوعات
بوشهر

550 تن میوه برای شب عید بوشهری‌ها ذخیره می‌شود

نویسنده:
مدیرکل تعاونی روستایی استان بوشهرگفت: برای تامین میوه شب عید شهروندان استان بوشهر 400 تن پرتقال و 150 تن سیب در سردخانه‌های این استان ذخیره سازی می‌شود...
1394/09/01
مدیرکل تعاونی روستایی استان بوشهرگفت: برای تامین میوه شب عید شهروندان استان بوشهر 400 تن پرتقال و 150 تن سیب در سردخانه‌های این استان ذخیره سازی می‌شود.
به گزارش تسنیم، علی قنبری درنشست کارگروه تنظیم بازار استان بوشهربا بیان این‌که سال گذشته 200 میوه برای شب عید مردم استان بوشهر پیش‌بینی شده بود، اظهارکرد: با توجه به نیاز مصرفی استان 165 تن میوه ازاستان‌های مختلف کشور وارد بوشهر شد که 3 درصد آن به سبب افت و ضایعات مصرف نشد.
وی با بیان این‌که برای تامین میوه شب عید امسال مردم استان بوشهر برنامه‌ریزی لازم انجام شده است، خاطرنشان کرد: برای تامین میوه شب عید امسال تا اول آذر قراردادهای خرید میوه با باغداران استان‌های مختلف منعقد می‌شود.
مدیرکل تعاونی روستایی استان بوشهر با بیان این‌که سیب و پرتقال میوه موردنیاز مردم استان بوشهر است تصریح کرد: 400 تن پرتقال و 150 تن سیب برای امسال پیش بینی شده که برای تامین این میزان میوه قراردادهایی با باغداران نعقد می‌شود.
قنبری افزود: پیش از فرارسیدن زمستان، منابع تامین میوه مورد نیاز مردم از خارج از استان شناسایی و در جلسات بعدی کارگروه تنظیم بازار درباره نحوه تامین منابع مالی تهیه آنها تصمیم گیری می‌شود.
وی، هدف از توزیع میوه از سوی تعاون روستایی را تامین میوه مورد نیاز مردم با تنظیم بازار، جلوگیری از نوسان و رشد بی رویه قیمت‌ها، پاسخگویی به افزایش حجم تقاضا و تعدیل بازار برشمرد.
مدیرکل تعاون روستایی استان بوشهر با بیان این‌که قیمت میوه‌ها بر اساس شرایط بازار تعیین می‌شود خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود تا از مرغوب‌ترین نوع سیب و پرتقال تولید شده ذخیره‌سازی را برای شب عید و عرضه آن برای کنترل قیمت بازار انجام شود.
قنبری تصریح کرد: به منظور حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و کوتاه کردن دست دلالان و فرصت‌طلبان خرید بدون واسطه و با کمترین قیمت مستقیما از باغداران خرید می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code