موضوعات
بوشهر

نرخ‌نامه سرویس مدارس در بوشهر

نویسنده:
براساس تصمیم کارگروه حمل و نقل دانش آموزی نرخ جدید سرویس مدارس در شهرستان بوشهر اعلام شد...
1396/07/05
 براساس تصمیم کارگروه حمل و نقل دانش آموزی نرخ جدید سرویس مدارس در شهرستان بوشهر اعلام شد.
معاون مالی و پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان بوشهر به ایرنا گفت: براساس تصمیم این کارگروه برای جابه جایی هر دانش آموز در محدوده منطقه‌های 1 و 2 شهرداری برای مینی بوس‌هایی که یک مسیر رفت و برگشت دارند 55 هزار تومان تعیین شد که 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان می‌دهد.
مرتضی روان دوست افزود: همچنین برای جابه جایی هر دانش آموز از منطقه1 به 2 شهرداری و بالعکس برای مینی بوس‌هایی که یک شیفت فعالیت دارند نیز با 10 درصد افزایش 64هزار تومان تعیین شده است.
وی اضافه کرد: برای جابه جایی هر دانش آموز در محدوده مناطق 1 و 2 شهرداری با خودروی ون و سواری تاکسی نیز با 10 درصد افزایش 88 هزار تومان و برای جابه جایی هر دانش آموز از محدوده منطقه 1 شهرداری به منطقه 2 و بالعکس نیز با 8/5 درصد افزایش 115هزار تومان تعیین شده و به تصویب فرمانداری رسیده است.
روان دوست درباره بیش ازحد مجاز (چهار سرنشین)سوار کردن در هر خودرو سواری دانش آموزان افزود: پلیس راهور مامورانی برای جلوگیری از بیش از حد نصاب پرشدن سرویس‌های سواری مدرسه‌ها قرار داده است.
وی با تأکید به این‌که مدیران مدرسه‌ها حق بستن قرارداد با شرکت‌هایی که مجوزلازم را ندارند نیستند، گفت: به همه مدیران مدرسه‌ها نامه داده ایم که با شرکت‌های یاد شده که دارای مجوزهستند قرارداد ببندند.
این مسئول اظهار کرد: درصورتی که خانواده ای بخواهد به صورت مستقل سرویس برای فرزند خود بگیرد باید به مدرسه اطلاع دهد و در صورت بروز هرگونه مشکلی مسئولیت آن متوجه اولیای مدرسه نیست.
یادآور شد: براساس تصمیم کارگروه حمل و نقل دانش آموزی شهریه مربوط به سرویس مدارس در تعطیلات نوروز امسال به صورت کامل پرداخت نمی‌شود و براساس تعداد روزهایی که سرویس انجام می‌شود باید پرداخت شود.
وی برضرورت نصب برچسب سرویس مدرسه روی خودروی حامل دانش آموزان تأکید کرد.
معاون سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بوشهر نیز گفت: درنظر داریم برای روان سازی بیشتر در عملکرد ناوگان سرویس مدارس و نظارت بهتر بر عملکرد آنها، مدارس طرف حساب رانندگان تاکسی باشند، طوری که خانواده‌ها هزینه ماهیانه رفت و آمد فرزندان خود را به مدرسه داده و آنها نیز در پایان ماه به رانندگان بپردازند.
بهمن حیات داوودی افزود: این شیوه در شهرهای دیگر کشور هم اجرا و نقش نظارتی مدرسه‌ها برعملکرد تاکسی‌ها بیشتر می‌شود.
وی درباره نرخ کرایه سرویس مدرسه‌ها برای سال تحصیلی جدید اظهار کرد: براساس مصوبه شورای شهر، امسال نرخ کرایه سرویس مدرسه 10 درصد افزایش یافته و خودروها نیز در 2 قالب تاکسی - ون یا مینی بوس قیمت گذاری شدند.
معاون سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بوشهرادامه داد: در صورتی که طرف قرارداد دریافتی فراتر از مصوبه داشته باشد، والدین می‌توانند در ابتدا موضوع را از طریق مدیر مدرسه و شرکت حمل و نقل طرف قرار داد پیگیری کنند و در صورتی که به نتیجه ای نرسیدند، بازرسی تاکسیرانی بوشهر به شکایت رسیدگی می‌کنند.
وی با اشاره به نظارت جدی گشت‌های تاکسیرانی و پلیس راهور بر رعایت ظرفیت قانونی سرنشین در سرویس مدارس افزود: تعداد سرنشینان خودروهای سواری غیر از راننده همانطور که در کارت خودرو قید شده چهارنفر است و ماموران راهور در مشاهده تخلف با راننده خاطی برخورد قانونی می‌کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code