موضوعات
بوشهر

ناوگان فرسوده کشتیرانی بوشهر

نویسنده:
معاون عمرانی استاندار بوشهر بر توسعه و نوسازی ناوگان کشتیرانی مسافری در استان بوشهر تأکید کرد...
1396/05/21
 معاون عمرانی استاندار بوشهر بر توسعه و نوسازی ناوگان کشتیرانی مسافری در استان بوشهر تأکید کرد.
به گزارش ایلنا، سیدمحمد حسن باستی گفت: ظرفیت ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی در استان بوشهر نیاز به بازسازی و نوسازی دارد.
وی اظهار کرد: ظرفیت ساحلی بودن استان بوشهر، فرصت‌های مهمی در حوزه‌های مختلف، برای اجرای طرح‌های گوناگون در حوزه تولیدی، خدماتی، اشتغال‌زایی و گردشگری فراهم کرده است.
این مسئول با تأکید برنقش مهم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی در تحقق اهداف و برنامه‌های تدوین شده استان بوشهر افزود: ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی در استان بوشهرفعالیت قابل توجهی دارد که این قابلیت نیاز به بازسازی و نوسازی دارد.
معاون استانداربوشهربا اشاره به توسعه ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی دراستان بوشهرتاکید کرد: انتظاراست شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی علاوه برتوسعه ناوگان حمل ونقل دریایی، نسبت به نوسازی ناوگان دربوشهر اقدام کند.
باستی با تأکید برنقش‌‌آفرینی کشتیرانی جمهوری اسلامی درطرح‌های گردشگری دریایی استان بوشهربیان کرد: به تناسب توسعه سایر بخش‌ها دراستان بوشهر، دربخش گردشگری دریایی جای کار زیاد است و شرکت کشتیرانی دراین زمینه می‌تواند بیشتر نقش‌آفرینی کند.
وی، گردشگری دریایی را یکی ازظرفیت‌های استان بوشهر دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های دریایی استان بوشهر، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران می‌تواند به توسعه گردشگری دریایی استان بوشهر کمک کند. مدیرعامل شرکت کشتیرانی والفجرهم در این نشست گفت: همزمان با آغاز به کار شرکت والفجر در سال 65، تردد در مسیر خارگ به بوشهر توسط این شرکت هم آغاز شد.
مجید سجده بیان کرد: با توجه به هزینه‌هایی که کشتی مسیر خارگ به بوشهر دارد انتظار می‌رود همکاری مجموعه استان بوشهر با شرکت والفجر بیشتر شود.
وی خاطرنشان کرد: براساس برآوردهای صورت گرفته در سال 96، هزینه شناور مسیر خارگ به بوشهر روزانه 12 میلیون و 600 هزار تومان است و باید شرایط درآمد هزینه برای شناورها و سودآور بودن آن برای ما مشخص شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code