موضوعات
بوشهر

معافیت مالیاتی شهرک‌های صنعتی بوشهر

نویسنده:
واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بوشهر که در طول سال جاری به بهره برداری می‌رسند از پرداخت مالیات معاف شدند...
1396/06/14
واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بوشهر که در طول سال جاری به بهره برداری می‌رسند از پرداخت مالیات معاف شدند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با اعلام این خبر به مهر گفت: براین اساس واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به مدت 5 سال درمناطق توسعه ‌یافته و 10 سال درمناطق کمتر توسعه ‌یافته ازمعافیت مالیات بردرآمد برخوردار شده‌اند.
مهدی صفوی افزود: شهرک‌ها و نواحی شعاع 30‌کیلومتر شهرهای بزرگ نیز پیش از این معافیت مالیاتی نداشتند که در قانون جدید این واحدها نیز از معافیت برخوردار شدند.
این مسئول اظهارکرد: تولیدکنندگان باید برای برخورداری ازاین معافیت‌ها اظهارنامه مالیاتی، دفاتر، اسناد ومدارک خود را درموعد مقرر به سازمان امورمالیاتی ارائه کرده و درآمدها را به طور شفاف اظهار کنند.
وی درباره تفاوت این قانون با قانون پیشین بیان کرد: در قانون قبلی مدت زمان معافیت مالیاتی 4 تا 8 سال بود و واحدهای تولیدی از 50‌درصد معافیت مالیاتی برخوردار بودند اما در قانون جدید مدت زمان معافیت 5 تا 10 سال با نرخ صفر مالیاتی است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر تأکید کرد: چنانچه میزان معافیت مالیاتی به 50‌درصد سرمایه ثبتی شرکت نرسد، برابر این قانون دوره معافیت دوباره تمدید می‌شود.
صفوی با بیان این‌که موضوع معافیت مالیاتی برای بهره‌برداران جدید در مطرح شدن لایحه حمایت از تولید مورد توجه قرار گرفت ادامه داد: این موضوع را سازمان صنایع کوچک پیشنهاد و وزارتخانه نیز از آن حمایت کرد و در نهایت در قالب قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.
در استان بوشهر 11 شهرک و 8 ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی(شمال استان) فعالیت دارد.
منطقه ویژه اقتنصادی شمال استان در طول سال جاری واحدی برای به بهره برداری رسیدن ندارد که عمده دلیل آن نیز زمانبر بودن راه اندازی واحدهای پتروشیمی مستقر در این منطقه است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code