موضوعات
بوشهر

فوتبال «آب‌پخش» بدون چمن

نویسنده:
تنها زمین چمن طبیعی فوتبال آب‌پخش درورزشگاه شهدای این شهر بازسازی نشده است...
1396/09/13
تنها زمین چمن طبیعی فوتبال آب‌پخش درورزشگاه شهدای این شهر   بازسازی نشده است.
رئیس هیات فوتبال آبپخش درگفت‌وگو با مهر اظهارکرد: در شهر آبپخش در حال حاضر ۱۱ باشگاه رسمی و بیش از ۷۰۰ فوتبالیست به صورت رسمی در حال فعالیت هستند و چند باشگاه نیز به صورت غیر رسمی در رشته فوتبال فعالیت دارند ولی هیچ توجهی به ورزش به ویژه فوتبال در این شهرنمی‌شود.
اکبرایمان نژاد افزود: حضورباشگاه آزادی، استقلال وپرسپولیس آبپخش درلیگ نونهالان، جوانان وبزرگسالان استان بوشهر از افتخاراتی است که فوتبال آبپخش درسال‌های گذشته به یادگارگذاشته ولی درقبال این افتخارآفرینی‌ها حمایتی از ورزشکاران و فوتبالیست‌های آبپخشی صورت نگرفته است و تیم‌های فوتبال ما مجبورند بازی‌های خانگی خود را در شهرهای همجوار برگزار کنند.
وی نبود چمن مناسب در شهر آبپخش را بزرگترین مشکل فوتبالیست‌های آبپخش عنوان و ابرازکرد: درمورد وضعیت چمن طبیعی آبپخش درد دل فراوان دارم وازمسئولان گلایه مندم.
ایمان نژاد خاطرنشان کرد: مدیرکل ورزش وجوانان استان، دی ماه سال گذشته قول بازسازی چمن آبپخش را داد که تاکنون محقق نشده است.
رئیس هیات فوتبال آبپخش بیان کرد: انتظارما ازمسئولان ورزش استان با توجه به ظرفیت‌های موجود درشهرآبپخش این است که به قول‌های خود جامه عمل بپوشند و چمن آبپخش را احیا کنند.

جایی برای تمرین و مسابقه نداریم
بهنام بویری از فوتبالیست‌های شهر بپخش که سابقه عضویت در تیم شاهین بوشهر را نیزدر کارنامه دارد دراین رابطه اظهارکرد: چند سال است که زمین چمن مناسبی درشهرآبپخش وجود ندارد و فوتبالیست‌ها مکانی برای برگزار مسابقه و تمرین ندارند.
وی افزود: درسال‌های گذشته قول‌های فراوانی از جانب مسئولان ورزش استان و شهرستان داده شده ولی هیچکدام جامه عمل نپوشیده و هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم.
بویری بر بازسازی زمین چمن طبیعی آبپخش تاکید و اظهارکرد: زمین مصنوعی ضررهای فراوانی برای فوتبالیست دارد و موجب مصدومیت وی می‌شود و از مسئولان می‌خواهم چمن طبیعی را بهسازی کنند.

تمرین در برازجان و بوشهر
سید علی موسوی یکی دیگر از فوتبالیست‌های شایسته و مطرح شهر آبپخش است که سابقه عضویت در تیم ایرانجوان بوشهر را دارد.
وی با گلایه ازتعطیلی زمین چمن طبیعی آبپخش ابراز کرد: بیش از ۴ سال است که زمین چمن طبیعی آبپخش فاقد استفاده شده وما مجبوریم برای انجام تمرینات خود به شهرهای برازجان یا بوشهر برویم.
موسوی تصریح کرد: نبود چمن مناسب درشهر، باعث افت فوتبال آبپخش شده وچندسالی است مسابقات فوتبال درآبپخش تعطیل است.
این فوتبالیست آینده دارآبپخشی بیان کرد: استعدادهای زیادی درشهر آبپخش هستند که درصورت توجه وبهادادن به آنها قادرند درمیادین فوتبال استانی وکشوری بدرخشند.
موسوی ابرازامیدواری کرد با اهتمام مسئولان ورزش استان و شهرستان شاهد رونق دوباره فوتبال درشهرآبپخش باشیم.

احیای چمن طبیعی
رئیس اداره ورزش و جوانان آبپخش نیز اظهارکرد: درسال‌های گذشته با نبود زمین چمن مناسب، فوتبال آبپخش آسیب‌های جدی دیده ومتحمل ضررهای فراوانی شده است.
 عبدالعزیزمحمدحسین پورافزود: برگزار نکردن دیدارهای خانگی نمایندگان آبپخش درشهر، موجب زیان آنها شده است وامتیازاتی را از دست داده‌اند.
وی ازپیگیری‌های فراوان برای بازسازی چمن طبیعی آبپخش خبرداد و اظهارکرد: جلسات ونامه‌نگاری‌های فراوانی در 2 سال گذشته با مسئولان ورزش استان وشهرستان وسایرمقامات داشته‌ایم وقول‌هایی هم داده شده که امیدوارم درآینده‌ای نه چندان دورشاهد تحقق آنها باشیم.
محمدحسین پورتصریح کرد: مسئولان ورزش برای بازسازی نشدن چمن، مشکل آب را مطرح می‌کردند که با پرداخت مبلغ 3۸۵ هزار تومان پروانه آب را گرفته‌ایم.
وی ابرازامیدواری کرد: با مساعدت مسئولان شاهد سبزشدن چمن طبیعی شهرآبپخش بوده و دوباره تب فوتبال درشهرآبپخش گرم می‌شود.

بازسازی چمن
بخشدارآبپخش نیزاظهارکرد: ورزش بخش‌ها نیازمند توجه بیشتراست و با همدلی واتحاد مسئولان بخش آبپخش تمام توان خود را برای خروج از مشکلات به کارخواهیم گرفت.
علی مردانلو ازپیگیری‌های لازم برای بازسازی چمن طبیعی آبپخش خبر داد و اظهارکرد: پیگیری‌های زیادی برای بازسازی چمن طبیعی شهرآبپخش انجام دادیم و درسال جاری 2۶۸ میلیون تومان برای بازسازی چمن طبیعی آبپخش تصویب شده است.
وی افزود: به محض تخصیص اعتبار و تأمین نقدینگی، عملیات بازسازی چمن طبیعی شهر آبپخش آغاز خواهد شد. بخشدار آبپخش بیان کرد: سیاست‌های دولت برتوسعه وایجاد زیرساخت‌های مناسب برای ورزش است و درسال‌های گذشته اقدامات خوبی دراین بخش انجام شده است. وی خاطرنشان کرد: احداث زمین‌های چمن مصنوعی در شهر و روستاهای بخش ازجمله اقداماتی است که برای توسعه ورزش در بخش آبپخش صورت گرفته است.
شهرآبپخش هشتمین شهرپرجمعیت استان بوشهرمحسوب می‌شود و ورزش فوتبال درآن قدمتی بیش از ۵۰ سال دارد و ورزش اول این شهر محسوب می‌شود وفوتبالیست‌های بزرگی ازاین دیار درعرصه استان و حتی کشوردرخشیده‌اند.

ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code