موضوعات
بوشهر

شناور آتش‌خوار در ساحل بوشهر

نویسنده:
بنادر استان بوشهر به شناور آتش‌خوار مجهز می‌شود...
1396/07/15
بنادر استان بوشهر به شناور آتش‌خوار مجهز می‌شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به تجهیز بنادر استان بوشهر به امکانات اطفای حریق به تسنیم گفت: اکنون 5 مرکز تجسس نجات دریایی در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.
محمدمهدی بنچاری اظهار کرد: مرکز تجسس نجات دریایی در بنادر خارگ، بوشهر، دیر، عسلویه و محمدعامری راه‌اندازی شده که این بنادر به امکانات لازم برای رسیدگی به حادثه دیدگان دریایی مجهز است.
وی از تجهیز بنادر 11 گانه استان بوشهر به تجهیزات اطفای حریق خبرداد و خاطرنشان کرد: بزودی ششمین پایگاه تجسس و نجات دریایی استان بوشهر در بندر دیلم افتتاح می‌شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهربا بیان این‌که شناور آتش‌خوار می‌تواند انواع کشتی‌ها، شناورها واسکله‌هایی که آتش گرفته را خاموش کند بیان کرد: اکنون یک شناورآتش‌خواردربندربوشهربا سرمایه‌گذاری 2 میلیارد تومان راه‌اندازی شده که این شناورتوانایی اطفای حریق، حمل سوخت، یدک کشیدن شناورهای آتش گرفته تا ساحل و قابلیت تصفیه آب شور دریا را دارد.
بنچاری از رسیدگی به سوانح وحوادث دریایی درآب‌های خلیج فارس استان بوشهرخبرداد وتصریح کرد: درنیمه نخست امسال حدود 36 حادثه درخلیج فارس رخ داده که مرکزجستجو ونجات دریایی بنادر و دریانوردی استان بوشهرخدمات ارزنده‌ای به حادثه دیدگان ارائه کرده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهربیان کرد: دراین حوادث دریایی با تلاش امدادگران مرکزجستجوی نجات دریایی استان بوشهر 23 نفر نجات یافتند و 43 نفر نیز از خدمات پزشکی شناورهای تجسس و نجات بهره‌مند شدند.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code